Шольц не визначився, чи їхати на саміт G20, якщо там буде Путін

Понеділок, 27 червня 2022, 10:17

Канцлер Німеччини Олаф Шольц прийме рішення ближче до дати, чи брати участь у саміті Групи 20 в Індонезії в листопаді, якщо президент Росії також візьме у ньому участь.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Reuters.

Шольц сказав, що важливо не "торпедувати" саміт G20.

Слід зазначити, що така думка перегукується з думкою президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн.

"Важливо сказати йому в обличчя, що ми думаємо про нього і що ми думаємо про його дії", - зазначила глава Єврокомісії, додавши, що G20 є занадто важливим органом, також для країн, що розвиваються, щоб дозволити Путіну його "зіпсувати".

Водночас вона зазначила, що питання участі Путіна мають обговорити інші учасники саміту між собою.

Наступний саміт 20 найбільших промислово розвинених країн і країн, що розвиваються, відбудеться на індонезійському острові Балі в середині листопада. До цієї групи належить і Росія, тому участь Путіна можлива.

Раніше повідомлялося, що деякі країни можуть відмовитися від участі в саміті, якщо на нього приїде Путін. Разом з тим на цей саміт запросили і президента України Володимира Зеленського.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Мир на умовах Туреччини: як Україні реагувати на тиск щодо нових переговорів з РФ

Події, які відбуваються в Криму, стають також частиною нашого переговірного процесу з Туреччиною та РФ ще до того, як він формально розпочався.

Залежність від сусіда: чому вступ України до ЄС прив'язаний до Молдови і навпаки

Україна та Молдова пов’язані у процесі інтеграції і будуть рухатися вперед тільки за умови, якщо і Київ, і Кишинів гарно виконуватимуть своє домашнє завдання.

Боротьба за танк: як Естонія декомунізувала головний символ радянської окупації

Усі спроби досягти компромісу з російською громадою не мали успіху. Тож в уряду Естонії не залишалося вибору, аніж йти на конфлікт.