Британія надасть Грузії понад £5 млн для боротьби з російськими кібератаками

Середа, 29 червня 2022, 18:38

Велика Британія в середу оголосила про виділення понад п’яти мільйонів фунтів стерлінгів Грузії в межах підтримки її кібербезпеки.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на пресслужбу британського уряду.

Зазначається, що кошти допоможуть Раді національної безпеки Грузії втілити свою нову кіберстратегію, пов’язану з "визначенням та відбиттям атак тих, хто прагне підірвати грузинську та європейську безпеку".

Велика Британія також буде безпосередньо надавати допомогу в розбудові кіберспроможностей міністерству оборони Грузії.

"Народ Грузії щодня живе на передовій російської агресії. Не можна дозволити Путіну використовувати суверенні інституції Грузії, щоб гострити свого ножа кіберспроможностей", – заявив прем’єр-міністр Британії Борис Джонсон.

Співпраця між Лондоном і Тбілісі у сфері кібербезпеки розпочалася ще у 2018 році.

Нагадаємо, у жовтні 2019 року уряд Грузії спільно з партнерами, зокрема і Великою Британією, зміг відбити масштабну кібератаку з боку російських хакерів, яка вразила низку провайдерів і призвела до демаскування сайтів грузинського уряду, неурядових організацій і мовників.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.