Чехія обмежує навчання в університетах росіян і білорусів

Четвер, 30 червня 2022, 16:32

Відповідно до рішення міністерства освіти Чехії, кілька сотень російських і білоруських студентів, які вивчають технічні спеціальності в місцевих університетах, повинні змінити предмет або припинити освітню програму.

Як повідомляє "Європейська правда", про це йдеться в матеріалі DW.

Як пояснила заступниця міністра освіти Чехії Радка Вільдова, це рішення ґрунтується на санкціях Європейського Союзу проти Росії та Білорусі, що забороняють "надання технічної допомоги фізичним і юридичним особам із цих країн".

"Згідно з рішенням комісії, надання вищої освіти й підтримка прикладних досліджень, серед іншого, можуть вважатися технічною допомогою", – пояснила чиновниця.

Водночас університети у Чехії мають академічну автономію, тому рішення міністерства освіти має лише рекомендаційний характер.

Приміром, Чеський технічний університет запропонував російським студентам написати заяву в ректорат, у якій вони "дистанціюються від війни Росії в Україні", та звернутися з відповідними листами до міністерства фінансів Чехії з дозволом на продовження навчання.

Частина студентів з Росії обурена рішенням чеської влади, оскільки вважають себе противниками війни. Інші побоюються, що листи із засудженням війни можуть стати публічними й бути використаними російською владою для їхньої дискредитації.

Як повідомлялось, уряд Чехії схвалив пропозицію міністерства юстиції, згідно з якою громадяни Росії та Білорусі не зможуть отримати візи та посвідки на проживання в країні до березня 2023 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Чому Туреччина не приєдналася до західних санкцій та чи буде вона допомагати РФ їх обходити

Туреччина може сама потрапити під санкції – за допомогу РФ в обходженні західних обмежень. Чи здатна загроза західних санкцій змусити Анкару змінити цю позицію?

Прискорення євроінтеграції: чого чекати українському бізнесу

Чи зможуть приватні та державні компанії "встигнути" за впровадженням посилених вимог і європейських стандартів? 

Союз Орбана та Трампа. Як два одіозних лідери об'єднуються для спільних дій після 2024 року

"Україна – наш сусід. Вони мають нашу повну солідарність", – заявив Орбан, на додаток показавши, що і у цьому питанні готовий до жорсткої маніпуляції.