У Німеччині не виключають, що Росія може припинити постачання газу "Північним потоком-1" у липні

Четвер, 30 червня 2022, 19:37

Росія може не відновити постачання природного газу до Європи газопроводом "Північний потік-1" після запланованих на наступний місяць ремонтних робіт.

Про це заявив віцеканцлер Німеччини Роберт Габек, пише "Європейська правда" із посиланням на DW.

Габек сказав, що "блокада" трубопроводу можлива з 11 липня, коли мають розпочатись регулярні ремонтні роботи.

За його словами, минулого літа операція означала закриття трубопроводу приблизно на 10 днів.

"Але з урахуванням того, що ми бачили, не було б так уже дивно, якби було виявлено якусь маленьку технічну деталь, а потім вони сказали: "Ми не можемо знову включити його; тепер ми знайшли щось під час технічного обслуговування і все", — заявив Габек.

Раніше канцлер Німеччини Олаф Шольц звинуватив Росію у висуненні помилкових причин скорочення потоків газу газопроводом "Північний потік-1", припустивши, що справжня причина була політичною.

Нагадаємо, уряд Німеччини вивчає плани експропріації частини "Північного потоку-2", розташованого на німецькій території, та її підключення до плавучого СПГ-терміналу.

З огляду на різке зменшення обсягів постачання газу з Росії, федеральний уряд Німеччини оголосив рівень тривоги в так званому плані на випадок надзвичайної ситуації з газом.

Читайте також: Російське "газове салямі": як Путін використовує енергетику в новій війні проти ЄС

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.