У Литві схвалили запровадження оплати за користування річковою і озерною водою

П'ятниця, 1 липня 2022, 13:04

Парламент Литви вирішив, що мешканці, які використовують із річок, озер та інших поверхневих водойм понад 10 куб. м води на добу, з 2024 року мають реєструватися у спеціальному реєстрі, а ті, хто використовує понад 100 куб. м – платити за воду.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє портал Delfi.

Поправки до законів були ініційовані Міністерством охорони навколишнього середовища.

Мешканці повинні реєструватися з початку 2024 року в Агентстві охорони навколишнього середовища та за свої гроші вести облік, якщо вони використовують більше 10 куб. м води на добу.

 Реєструватися мають і власники невеликих гідроелектростанцій. Витрату води треба рахувати протягом місяця, а потім ділити результат на кількість днів.

Якщо людина використовує менше 10 куб. м на добу або використовує воду з водойми на своїй землі, то платити та реєструватися не доведеться.

Новий порядок не поширюється на надзвичайні ситуації чи гасіння пожеж. У цих випадках платити за воду не доведеться. Порядок набирає чинності з 1 січня 2024 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.