ЄС відреагував на погрози РФ розірвати дипломатичні стосунки з Болгарією за вислання дипломатів

П'ятниця, 1 липня 2022, 13:17

Євросоюз висловив жаль з приводу погроз Росії розірвати дипломатичні стосунки з Болгарією за її рішення вислати 70 співробітників російського посольства, зазначивши, що країна мала на це повне право.

"Рішення Болгарії вислати 70 співробітників російського посольства, які діяли з порушенням Віденської конвенції про дипломатичні відносини, повністю відповідає міжнародному праву. ЄС висловлює Болгарії повну підтримку і солідарність у цих обставинах та буде пильно стежити за цим питанням", - наголошують у заяві Європейської служби зовнішніх справ.

"Такий непропорційний крок Росії призведе лише до її глибшої міжнародної ізоляції", - додають у відомстві. 

У НАТО закликали Москву поважати рішення Болгарії про видворення 70 працівників російських дипломатичних представництв.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Болгарії Кирил Петков у вівторок оголосив про вислання з країни 70 працівників російського посольства через те, що вони займалися шпигунською діяльністю. 

За інформацією болгарських ЗМІ, у російському посольстві працювали близько 150 людей.

У відповідь МЗС РФ заявило, що Росія після вислання Болгарією 70 своїх дипломатів та співробітників посольства залишає право на заходи у відповідь, у тому числі "асиметричні".

Посол Росії в Болгарії Елеонора Мітрофанова заявила, що Москва розглядає можливість розриву дипломатичних відносин із Софією в разі, якщо вона не скасує рішення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.