Посол РФ у Болгарії після відхиленого ультиматуму ініціюватиме закриття місії

П'ятниця, 1 липня 2022, 15:39

Посол Росії у Болгарії Елеонора Мітрофанова заявила, що ініціюватиме закриття місії, оскільки Софія не відмовилась від свого рішення про вислання 70 співробітників посольства. 

Як пише "Європейська правда", її заяву наводить БГНЕС.

"На жаль, наше звернення до МЗС Болгарії проігнорували. У зв’язку з цим я збираюся негайно підняти питання перед керівництвом моєї країни про закриття посольства Росії у Болгарії, що неминуче призведе до закриття дипмісії Болгарії у Москві. Відповідальність за подальші тяжкі наслідки цього кроку повністю покладаються на уряд Кирила Петкова", - заявила Мітрофанова.

Нагадаємо, прем’єр Болгарії оголосив про вислання з країни 70 працівників російського посольства через те, що вони займалися шпигунською діяльністю. За інформацією болгарських ЗМІ, у російському посольстві працювали близько 150 людей.

У четвер Росія висунула ультиматум, у якому містилася погроза закрити посольство, якщо Софія не скасує висилку до полудня п'ятниці. В МЗС РФ допустили також "асиметричні заходи у відповідь"

У п’ятницю Кирил Петков відхилив вимогу Росії, заявивши, що така поведінка неприйнятна. 

НАТО і ЄС на тлі цих заяв висловили підтримку Болгарії. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Союз Орбана та Трампа. Як два одіозних лідери об'єднуються для спільних дій після 2024 року

"Україна – наш сусід. Вони мають нашу повну солідарність", – заявив Орбан, на додаток показавши, що і у цьому питанні готовий до жорсткої маніпуляції.

Курт Волкер: До кінця року ми побачимо зміну на фронті, а далі у росіян буде складна зима

"Коли вам протистоїть такий ворог – місця для компромісу немає. Зараз надто ризиковано навіть тимчасово залишати Крим у руках Росії..."

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.