Албанія веде переговори про будівництво військово-морської бази НАТО - прем'єр

П'ятниця, 1 липня 2022, 19:21

Албанія веде переговори з НАТО про будівництво військово-морської бази в Порто-Романо, що будується на її Адріатичному узбережжі.

Про це заявив прем'єр-міністр Албанії Еді Рама, пише "Європейська правда" з посиланням на Reuters.

Рама повідомив на пресконференції, що Порто-Романо, розташований неподалік прибережного міста Дуррес і задуманий як найбільший порт країни, матиме комерційний сектор, а також військову військово-морську базу.

За його словами, військову базу буде побудовано при спільному фінансуванні НАТО та Албанії.

"Незабаром ми повернемося до Брюсселя, щоб продовжити обговорення нашої пропозиції... про розміщення військово-морської бази НАТО в новому порту в Дурресі", - додав Рама.

Ще в травні Рама заявив, що його уряд також пропонує НАТО свою військово-морську базу Паша Ліман приблизно за 200 км на південь від Тирани.

Паша Ліман була створена СРСР як база підводних човнів у 1950-х роках для розміщення 12 підводних човнів неподалік Влери, де зустрічаються Адріатичне та Іонічне моря.

НАТО вже реконструює авіабазу Кукова приблизно за 80 км на південь від Тирани, яка використовуватиметься альянсом. Албанія стала членом НАТО у 2009 році.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.