У Будапешті великий протест через заплановане підвищення податків

фото, відео
Вівторок, 12 липня 2022, 15:13

Близько тисячі демонстрантів у вівторок заблокували міст у центрі Будапешта, виступаючи проти підвищення податкової ставки для сотень тисяч малих підприємств.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомило агентство Reuters.

Спочатку демонстранти зібралися на головній площі перед парламентом, а потім попрямували до прилеглого мосту через річку Дунай. 

 
Фото з сайту dailynewshungary.com

Люди заблокували рух в обох напрямках між двома частинами Будапешта на тлі великої присутності поліції.

Протестувальник блокували одну з головних транспортних артерій Будапешта близько години, після чого поліція втрутилася і наказала їм піти.

Уряд Орбана у понеділок представив у парламенті поправки, які обмежують право на спрощений податковий режим. Багато малих підприємств обрали цей режим через низький рівень адміністрування та низьку податкову ставку.

Проте уряд заявляє, що деякі підприємства зловживали системою, змушуючи працівників брати участь у цій схемі, щоб скоротити свої видатки.

Нові правила мають набути чинності у вересні після схвалення парламентом. 

Податковий консультант Ласло Зара зазначає, що заплановані зміни торкнуться приблизно від 400 тисяч до 500 тисяч малих підприємств і більшість з них можуть втратити можливість користуватись режимом, при чому близько 50 тисяч збережуть її.

"Це явне збільшення податків, як би ви не намагалися це оформити, дуже велике збільшення оподаткування", - сказав він.

Протести – перший серйозний виклик для прем’єр-міністра Віктора Орбана після його переобрання у квітні. Водночас, нині у нього чимало проблем: інфляція досягла найвищого рівня за два десятиліття, курс форинту впав до рекордно низького рівня, а фонди ЄС опинилися під питанням через розбіжності  щодо дотримання демократичних стандартів.

Нагадаємо, 21 червня президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Орбаном, у якій запросив його відвідати Україну.

Читайте також: Чому Угорщина не стала блокувати кандидатство України в ЄС: 5 аргументів Орбана

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: