Литва заборонила в'їзд патріарху Кирилу

Середа, 27 липня 2022, 13:20

Литва заборонила в'їзд до країни патріарху Російської православної церкви Кирилу через його підтримку російського вторгнення в Україну.

Цю інформацію підтвердили BNS у середу в Міністерстві внутрішніх справ, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на LRT.

Священнослужителя внесли до списку небажаних 23 червня, і досі публічно про це не повідомляли.

Боррель шкодує, що патріарх Кіріл не потрапив під санкції ЄС

Рішення було прийнято після врахування пропозиції Міністерства закордонних справ.

За даними МВС, патріарха Кирила включено до списку через те, що він свідомо заперечує територіальну цілісність і суверенітет України, виправдовує та підтримує агресивні дії Росії, які грубо порушують норми та принципи міжнародного права.

"Патріарх Кирил, близький соратник Владіміра Путіна, є одним із найактивніших прихильників війни проти України, який неодноразово публічно позитивно висловлювався про російську агресію, що триває", - йдеться у повідомленні відомства.

Угорщина блокує затвердження нових санкцій ЄС: просить виключити патріарха Кіріла - ЗМІ

"Патріарх Кирил у російських пропагандистських ЗМІ відкрито називає народ України "учасником нацистського режиму", який має бути депортований або знищений. 27 лютого 2022 року патріарх Кирил благословив російських воїнів, які беруть участь у війні проти України, і дав канонічне виправдання війні, яку розв’язала Росія", – йдеться у повідомленні.

Патріарх Кирил не зможе відвідати Литву до 23 червня 2027 року.

Навесні Литва пропонувала ввести санкції проти Кирила на рівні Євросоюзу, але в червні під час затвердження шостого пакета санкцій проти Росії його виключили зі списку за ініціативою Угорщини.

Глава МЗС Литви розповів, як патріарха Кирила викреслили із санкційного списку ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Залежність від сусіда: чому вступ України до ЄС прив'язаний до Молдови і навпаки

Україна та Молдова пов’язані у процесі інтеграції і будуть рухатися вперед тільки за умови, якщо і Київ, і Кишинів гарно виконуватимуть своє домашнє завдання.

Боротьба за танк: як Естонія декомунізувала головний символ радянської окупації

Усі спроби досягти компромісу з російською громадою не мали успіху. Тож в уряду Естонії не залишалося вибору, аніж йти на конфлікт.

Сербська відмова для Путіна: чи буде на Балканах військова база РФ

Навіщо РФ педалює питання створення військової бази у Сербії? І чи зможе Белград довго опиратися цьому тиску?