США і Британія провели спільні навчання з Фінляндією, яка хоче стати членом НАТО

Неділя, 31 липня 2022, 10:18

Військові Сполучених Штатів і Великої Британії спільно зі збройними силами Фінляндії провели чотириденні навчання Vigilant Fox, спрямовані на перевірку боєготовності.

Про це повідомляє "Європейська правда".

У навчаннях, які відбулися цього тижня в населеному пункті Ніінсало, що в західній Фінляндії, взяли участь понад 750 військовослужбовців. Контингенти трьох країн відпрацьовували навички взаємосумісності на тлі вступу Фінляндії до НАТО.

"Такий вид міжнародних навчань має важливу роль для підготовки союзників до спільних дій у разі, якщо в НАТО виникне потреба в розгортанні сил у майбутньому", – пояснюється в пресрелізі міністерства оборони Британії.

Під час навчань за участі сухопутних і повітряних сил Сполучених Штатів, Великої Британії та Фінляндії були відпрацьовані наступальні та оборонні операції, зокрема вертолітний штурм, висадження десанту й засідки.

За два тижні до проведення навчань стало відомо, що Британія направила до Швеції та Фінляндії свої винищувачі для проведення спільних навчань.

Нагадаємо, Фінляндія та Швеція разом подали історичні заявки на вступ до НАТО 18 травня - після трьох місяців війни Росії проти України. Для Фінляндії цей крок завершив багато десятиліть, а для Швеції - близько 200 років нейтралітету. 

Прийняття обох країн до Альянсу вже на саміті у Мадриді до останнього було під питанням через вето Туреччини, яка врешті зняла його.

Детальніше про це - у статті: НАТО йде на кордон до Росії: як з'явилося історичне рішення та чого ще чекати від саміту в Мадриді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Залежність від сусіда: чому вступ України до ЄС прив'язаний до Молдови і навпаки

Україна та Молдова пов’язані у процесі інтеграції і будуть рухатися вперед тільки за умови, якщо і Київ, і Кишинів гарно виконуватимуть своє домашнє завдання.

Боротьба за танк: як Естонія декомунізувала головний символ радянської окупації

Усі спроби досягти компромісу з російською громадою не мали успіху. Тож в уряду Естонії не залишалося вибору, аніж йти на конфлікт.

Сербська відмова для Путіна: чи буде на Балканах військова база РФ

Навіщо РФ педалює питання створення військової бази у Сербії? І чи зможе Белград довго опиратися цьому тиску?