МЗС Британії заявило про обговорення передачі заморожених російських активів Україні

Понеділок, 4 липня 2022, 10:55

Глава МЗС Британії Ліз Трасс заявила, що підтримує ідею конфіскації заморожених російських активів у Великій Британії та їхньої передачі жертвам війни Росії в Україні.

Видання The Guardian зазначає, що Трасс розповіла про це британським депутатам минулого тижня, повідомляє "Європейська правда".

"Я підтримую цю концепцію. Ми дивимося на це дуже уважно. Канадці фактично щойно ухвалили закон. Це питання, над яким ми працюємо спільно з міністерством внутрішніх справ та міністерством фінансів, але я, безумовно, згодна із концепцією. Нам просто потрібно розібратися у деталях", - сказала міністр.

Вона зазначила, що для цієї ініціативи, швидше за все, буде потрібно ухвалити законодавство, але не обов'язково. Вилучені кошти могли б бути надані або фізичним особам як репарації, або українській державі. 

Очікується, що у понеділок на конференції з відновлення України у Лугано Трасс оголосить про плани провести конференцію з відновлення наступного року у Британії. 

Нагадаємо, у Канаді набули чинності поправки до закону про спеціальні економічні заходи, який передбачає можливість конфіскації активів, що потрапили під санкції через війну Росії, та їхнє використання на підтримку України.

Читайте більше: Канадський прецедент: як конфісковані російські активи будуть передані Україні

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Залежність від сусіда: чому вступ України до ЄС прив'язаний до Молдови і навпаки

Україна та Молдова пов’язані у процесі інтеграції і будуть рухатися вперед тільки за умови, якщо і Київ, і Кишинів гарно виконуватимуть своє домашнє завдання.

Боротьба за танк: як Естонія декомунізувала головний символ радянської окупації

Усі спроби досягти компромісу з російською громадою не мали успіху. Тож в уряду Естонії не залишалося вибору, аніж йти на конфлікт.

Сербська відмова для Путіна: чи буде на Балканах військова база РФ

Навіщо РФ педалює питання створення військової бази у Сербії? І чи зможе Белград довго опиратися цьому тиску?