Президент Швейцарії: реформи в Україні мають рухатися, попри війну, тому що це про стійкість 

Понеділок, 4 липня 2022, 15:37

Президент Швейцарії Ігнаціо Кассіс на відкритті Конференції з відновлення України у Лугано наголосив, що Україні важливо продовжувати реформуватися, попри війну, тому що ці зміни збільшують її стійкість і закладають передумови для успішної відбудови.

Про це повідомляє кореспондент "Європейської правди". 

Кассіс розповів, що у так званій Луганській декларації - підсумковому документі конференції - закладуть основні принципи відбудови. Він зауважив, що це має бути ефективний та прозорий процес, невіддільний від шляху реформ, з врегульованими принципами управління, чіткими критеріями надання допомоги та розподілом ролей між Україною, державами та організаціями, які будуть долучатися.

Президент Швейцарії зазначив, що довоєнний план конференції, у якому робили акцент на продовження інституційних реформ, та оновлений, де на перше місце вийшло питання відбудови, не суперечать, а доповнюють одне одного.

"Я поділяю думку, що стійкість України - це значною мірою результат тих реформ, які вже були здійснені. Важливо, щоб ці зусилля непохитно продовжувалися, особливо у сфері боротьби з корупцією, підвищення прозорості і незалежності судової системи, щоб реформи не буксували через війну. Ці два наріжні камені, реформи й відбудова, підсилюють одне одного… Реформи, стійкість і відновлення формують одне ціле", - зазначив Ігнаціо Кассіс. 

Президент України Володимир Зеленський, який виступав дистанційно, розповів про своє бачення відбудови і також наголосив на потребі реформ.

Конференція з відновлення України (URC2022) у понеділок починається у швейцарському місті Лугано і триватиме два дні. До участі в конференції запрошені понад 40 держав і понад 20 міжнародних організацій. Наприкінці дводенного заходу буде представлено декларацію з викладом найважливіших підсумків конференції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.

У вересні діти мають піти до школи в ЄС або повернутися до України: інтерв’ю єврокомісара

Єврокомісар Йоганссон: "Ви маєте право з будь-якої причини поїхати до України і повернутися до ЄС. Навіть якщо ви закрили свій статус тимчасового захисту".