У Литві освітянам довелось вибачатися за екзаменаційне завдання - лист про співпрацю школі з РФ

Понеділок, 4 липня 2022, 17:26

У Литві після екзамену з російської мови як іноземної для школярів-випускників здійнялася критика через одне із завдань - написати листа з пропозицією співпраці до російської школи.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє LRT.

Багатьох обурило таке завдання у той час, як Росія веде загарбницьку війну проти України і сотні компаній та організацій припиняють роботу в РФ, а серед школярів, яким роздали екзаменаційне завдання, могли бути і українці, які через війну опинилися у Литві. 

Нацагентство з освіти вибачилося, пояснивши, що матеріали затвердили ще до початку повномасштабної війни РФ проти України, а потім відповідальні особи не врахували зміну обставин і ніяк не змінили його. 

"Завдання потрібно було переглянути та змінити з огляду на міжнародний політичний контекст і позицію нашої країни. Вже йде внутрішнє розслідування, щоб не допустити схожих ситуацій у майбутньому", - прокоментували в агентстві.

Станом на травень у Міносвіти Литви повідомляли, що у литовських школах у випускних класах навчаються 130 українців, з них 75 планували складати державний іспит. Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.

У вересні діти мають піти до школи в ЄС або повернутися до України: інтерв’ю єврокомісара

Єврокомісар Йоганссон: "Ви маєте право з будь-якої причини поїхати до України і повернутися до ЄС. Навіть якщо ви закрили свій статус тимчасового захисту".