Консульства у Німеччині попередили українців про проблеми до кінця серпня та черги з вересня

Середа, 6 липня 2022, 12:44

З 1 вересня за рішенням посольства всі консульські установи в Німеччині надаватимуть спеціальні послуги для українців, які шукають захисту від війни, у режимі "живої черги".

Про це повідомило генеральне консульство України у Мюнхені, пише "Європейська правда".

Зокрема, режим "живої черги" стосуватиметься таких послуг, як продовження терміну дії закордонного паспорта та внесення даних про дітей до закордонного паспорта одного з батьків.

Прихисток у ЄС: що варто знати про правила тимчасового захисту для українців

У генконсульстві пояснили, що режим "живої черги" вводиться від початку осені, оскільки до кінця серпня заброньовано терміни на зазначені дії.

Наголошується, що інші стандартні консульські послуги - оформлення закордонного паспорта, нотаріальні дії,  питання громадянства тощо -  будуть, як і раніше, надаватися за онлайн-бронюваннями.

Генконсульство закликало громадян "утриматися від оціночних суджень стосовно зазначених обставин", оскільки, за його словами, рішення щодо режиму роботи генконсульства ними "виконуються, а не приймаються". 

Також з 1 вересня буде припинено "довідок про ідентифікацію", яке було вимушеним тимчасовим заходом. 

"Вкотре наголошуємо, що консульство працює в умовах воєнного часу: прийом громадян ведеться у дві зміни замість визначених годин роботи, у т.ч. у святкові дні. Ми працюємо на межі, а часто - поза межею своїх ресурсів. 

Попри це, попит на консульські послуги продовжує значно перевищувати наші технічні і людські можливості, що призводить до нестачі вільних слотів для бронювань, а з вересня стане причиною довгих черг і, вірогідно, неспроможності прийняти всіх бажаючих, оскільки наша щоденна пропускна здатність є обмеженою. Це - об’єктивна реальність, у якій нам доводиться працювати, а вам – користуватися нашими послугами. Сподіваємося на розуміння та взаємну повагу", - йдеться у повідомленні генконсульства.

Як повідомлялося, у Німеччині в школах і дитсадках навчаються понад 146 тисяч українців, які виїхали через війну.

Загалом Німеччина від початку війни вже прийняла понад 850 тисяч українських біженців - переважно жінок і дітей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.