Польща пропонує вигнати Росію з МАГАТЕ

Понеділок, 26 вересня 2022, 17:55

Міністерка клімату та навколишнього середовища Польщі Анна Москва в понеділок закликала призупинити членство Росії у Міжнародному агентстві з атомної енергії, якщо її війська не покинуть Запорізьку атомну електростанцію.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на "Польське радіо".

Під час 66-ї Генеральної конференції МАГАТЕ у Відні представниця Польщі наголосила, що Росію потрібно змусити дотримуватися міжнародного права, й запропонувала для цього підготувати більш жорсткі санкції.

"Якщо це не спрацює, виженімо їх (Росію) із цієї поважної організації. Її метою є безпека атомних об’єктів, а також свобода та солідарність. Це наш великий іспит, перевірка на довіру, історія нас розсудить. Нам давно пора діяти. Давайте доведемо, що "Атом заради миру" – це не порожнє гасло, і воно справді працює", – сказала Москва.

Міністерка польського уряду нагадала, що присутність російських військових на території Запорізької АЕС підтвердила місія МАГАТЕ, співініціатором якої була Польща.

Гендиректор МАГАТЕ анонсував ще один візит в Україну

Раніше рада керуючих Міжнародного агентства з атомної енергії ухвалила резолюцію із вимогою до Росії припинити окупацію Запорізької атомної електростанції.

Нагадаємо, ситуація на ЗАЕС опинилася у центрі уваги з початку серпня, коли російські військові почали обстріли станції. Росія відкинула заклики про демілітаризацію атомної станції, під приводом, що має "захищати її" від провокацій, та звинувачує в обстрілах Україну.

Після нетривалої місії на ЗАЕС експерти МАГАТЕ представили звіт, у якому підтвердили, що Росія розмістила "військовий персонал, транспортні засоби та обладнання в різних місцях станції.

Після цього Рафаель Гроссі закликав негайно припинити обстріли в районі окупованої Запорізької АЕС і створити "зону безпеки" довкола неї, наголошуючи, що перебої з електропостачанням станції підвищують загрозу аварії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.