У Франції розпочався загальнонаціональний страйк на тлі стрімкого зростання інфляції

Вівторок, 18 жовтня 2022, 09:33

Французькі профспілки розпочали у вівторок загальнонаціональний страйк, вимагаючи підвищення зарплат на тлі високої інфляції.

Про це пише Reuters, повідомляє "Європейська правда".

Страйк, який насамперед зачепить державні сектори, такі як школи і транспорт, є продовженням протестів, що тривають уже кілька тижнів, та вплинули на роботу найбільших нафтопереробних заводів Франції і поставили в глухий кут постачання АЗС.

Профспілка CGT закликала до продовження страйку на четвертому тижні в TotalEnergies, незважаючи на те, що в п'ятницю нафтова компанія уклала угоду з іншими профспілками, яка передбачає підвищення зарплати на 7% і премію.

CGT вимагає підвищення зарплати на 10%, посилаючись на інфляцію і величезні прибутки компанії.

Страйки вже перекинулися на інші частини енергетичного сектору, включно з ядерним гігантом EDF, де будуть відкладені ремонтні роботи, що мають вирішальне значення для енергопостачання Європи.

Представник профспілки FNME-CGT у понеділок заявив, що страйки вплинули на роботу 10 французьких атомних електростанцій, що призвело до подальших затримок в обслуговуванні 13 реакторів і скорочення виробництва електроенергії у Франції загалом на 2,2 гігавата.

У громадському транспорті очікуються серйозні перебої в місцевому сполученні, зокрема в роботі Eurostar, електричок і приміських поїздів, а також паризького метро.

Профспілки державних службовців також закликали приєднатися до страйку у вівторок, можливі перебої в роботі шкіл та інших громадських установ.

Напередодні у Парижі пройшов мітинг проти зростання цін, організований ультралівою партією "Нескорена Франція" Жан-Люка Меланшона, "зеленими" та соціалістами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.