Парламент Болгарії на третій день нарешті обрав спікера й розблокував свою роботу

П'ятниця, 21 жовтня 2022, 19:01

Депутати парламенту Болгарії через три дні змогли розблокувати роботу органу, проголосувавши за кандидатуру спікера – ним став найстаріший народний обранець, 70-річний Вежді Рашидов.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на "Радіо Свобода".

За кандидатуру Рашидова віддали голоси 139 депутатів болгарського парламенту від партій ГЕРБ, "Рух за права та свободи", Болгарської соціалістичної партії та "Болгарський підйом". Проти голосували 73 депутатів проєвропейських сил – "Продовжуємо зміни" та "Демократична Болгарія". Утрималися представники проросійського "Відродження" (27 голосів).

Рашидову пропонували обійняти посаду спікера парламенту Болгарії ще в четвер, але він відмовився й забрав кандидатуру.

"Минулого вечора я отримав понад 100 текстових повідомлень і дзвінків, 60% з яких дорікали мені за відмову, бо вони хотіли мати державу, парламент. Особисто я, після того як двічі був міністром і шість термінів був заступником міністра, глибоко в душі хотів би присвятити час онукам", – сказав новообраний глава парламенту.

Обранню Рашидова передували десять провальних голосувань, які розтяглися на три дні й не дозволяли розблокувати роботу парламенту Болгарії.

Робота парламенту фактично заблокована доти, доки депутати не визначаться зі спікером. Згідно з конституцією, спікера мають обирати на першому засіданні. Найстарший депутат, який традиційно відкриває його, має лише церемоніальну роль. 

Як повідомлялося, партія експрем’єра Болгарії, що перемогла на виборах, не змогла сформувати новий уряд.

Читайте детальніше на цю тему: Клінч на користь проросійських сил: чим завершилися дострокові вибори у Болгарії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.