Казахстан говорить з Україною про зміну посла та викликав посла РФ через заяви Захарової

Середа, 5 жовтня 2022, 10:27

Посла Росії викликали до МЗС Казахстану через заяви речниці Марії Захарової, які в Алмати вважають такими, що "дисонують із характером союзницьких відносин".

Як повідомляє "Європейська правда" з посиланням на казахстанську службу "Радіо Свобода", про це розповів офіційний представник МЗС Казахстану Айбек Смадіяров.

4 жовтня МЗС Росії висловило протест через невислання українського посла у Казахстані Петра Врублевського, який розповідав про "вбивства росіян". Захарова заявила, що в РФ очікують видворення "цього одіозного націоналіста". Вона назвала українського дипломата "пробандерівським емісаром".

Росія вимагає від Казахстану вислати українського посла, який говорив про "вбивство росіян"

Смадіяров відреагував, що заяви Захарової "суперечать характеру відносин між Казахстаном та Росією як між рівноправними стратегічними партнерами". Речник повідомив, що посла Росії в Казахстані буде викликано в МЗС країни 5 жовтня. "Основне питання - заява офіційного представника МЗС РФ та вимоги російської сторони щодо посла України", - сказав він.

Смадіяров окремо підкреслив, що міністерство закордонних справ Казахстану раніше передало "принципову позицію щодо провокаційної поведінки пана Врублевського", і повідомив, що Україна отримала "прохання про призначення нового посла" замість Врублевського.

МЗС заперечило інформацію росЗМІ про від'їзд посла України з Казахстану на вимогу владу

"Наразі до МЗС України надійшов запит щодо призначення нового посла. Цей запит перебуває на розгляді. Ми маємо повне порозуміння з українською стороною з цього питання і всі домовленості виконані з обох сторін", - сказав Смадіяров.

Нагадаємо, наприкінці серпня МЗС Казахстану викликало посла України і висловило йому протест через висловлювання про росіян.

Приводом для виклику посла стало його інтерв'ю від 21 серпня казахстанському блогеру Діасу Кузаїрову, в якому Врублевський, зокрема, сказав: "Намагаємося вбити їх якнайбільше. Чим більше ми вб'ємо росіян зараз, тим менше доведеться вбивати нашим дітям".

5 вересня МЗС Казахстану заявило, що Петро Врублевський вибачився за свої слова про росіян. Пізніше стало відомо, що український посол ненадовго поїхав у відпустку, що російські ЗМІ назвали "висланням".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.