Болгарія розкрила деталі своєї участі у тренувальній місії ЄС для українських військових 

Четвер, 10 листопада 2022, 19:57

Болгарія приєдналася до тренувальної місії Європейського Союзу для підготовки українських військових. 

Про це повідомили у Міноборони Болгарії, пише "Європейська правда".

Рішення прийняла Рада міністрів - після резолюції парламенту від 3 листопада щодо військової допомоги для України.  

"У рамках участі Болгарії, за узгодженням з українською стороною, планується проводити навчання з одним модулем підготовки бойових медиків (до 15 військових на місяць, до 4 модулів протягом року) на території Болгарії", - зазначають у комюніке.

Як повідомлялося, Нідерланди планують залучити до місії від 50 до 100 військовослужбовців.

Нагадаємо, 17 жовтня Рада Європейського Союзу затвердила рішення про створення Місії військової підтримки України (EUMAM Ukraine). Її метою є забезпечення індивідуальної, колективної та спеціалізованої підготовки Збройних Сил України, а також координація та синхронізація діяльності країн ЄС на підтримку здійснення цієї підготовки.

Місія EUMAM Ukraine діятиме на території країн-членів ЄС та матиме Оперативний штаб у Брюсселі з метою забезпечення загальної координації на стратегічному рівні. Командувач місії - віцеадмірал Ерве Блежан, директор Відділу військового планування та ведення бойових дій (MPCC) ЗЄС.

Два оперативні командування будуть створені у Польщі та Німеччині. Мандат місії спочатку триватиме два роки, а фінансовий орієнтир загальних витрат на цей період становитиме 106,7 мільйона євро.

Місія забезпечуватиме координацію з двосторонніми заходами держав-членів на підтримку України, а також з іншими міжнародними партнерами, і буде відкритою для участі третіх держав.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.