Грибаускайте вважає, що жорстка позиція щодо РФ завадить їй стати генсеком НАТО

П'ятниця, 11 листопада 2022, 08:29

Колишня президентка Литви Даля Грібаускайте вважає, що її жорстка позиція щодо Росії завадить їй стати наступним генеральним секретарем НАТО після закінчення повноважень Єнса Столтенберга.

Про це вона заявила The  New York Times, пише "Європейська правда".

Грибаускайте вважалась однією із претенденток на посаду наступного генерального секретаря НАТО. Тепер вона каже, що її жорстка позиція щодо Росії виключила її кандидатуру.

Столтенберг: відступ РФ з Херсона стане ще однією перемогою України

За словами Грібаускайте, найвищий пост в НАТО зазвичай отримує той, кого одностайно підтримують усі 30 держав-членів. 

"Деякі країни подумають, що моя тверда позиція щодо Росії є перешкодою", - сказала Грибаускайте на полях щорічного Глобального форуму жінок-лідерів у Рейк'явіку.

"З Росією потрібно мати справу як з терористами, а не домовлятися і не йти на компроміси", – пояснила вона свою позицію.

За її словами, країни НАТО повинні негайно надати Україні більше військового обладнання, яке країни, в тому числі США, неохоче надають, наприклад, ракети великої дальності, які можуть вражати територію Росії.

Термін повноважень Столтенберга мав закінчитися у вересні 2022 року, але лідери НАТО, схвильовані після російського вторгнення в Україну, продовжили цей термін до 2023 року.

Як повідомлялося, віцепрем'єрка та міністерка фінансів Канади Христя Фріланд також є однією із кандидаток на посаду генерального секретаря НАТО після Столтенберга.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: