Британія виділить 5 млн фунтів стерлінгів для енергетичної підтримки України

Понеділок, 14 листопада 2022, 15:31

Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі має намір у понеділок підписати угоду з міністром енергетики України Германом Галущенком та заступником директора секретаріату Енергетичного співтовариства Дірком Бушле про перерахування перших 5 млн фунтів стерлінгів у фонд енергетичної підтримки України.

Про це повідомила пресслужба британського уряду, пише "Європейська правда".

Перші 5 млн фунтів стерлінгів є частиною зобов’язань Великої Британії у розмірі 10 мільйонів фунтів стерлінгів для Фонду енергетичної підтримки України Енергетичного співтовариства.

"Атаки Росії на життєво важливі об'єкти інфраструктури показують, що Путін вдається до відчайдушних заходів. Але навіть перед обличчям ракетних обстрілів та відключень електроенергії рішучість українського народу залишається непохитною", - заявив глава МЗС Британії.

Він додав, що Україні необхідне спеціальне енергетичне обладнання для ремонту критично важливої ​​національної інфраструктури, і Велика Британія постачає його на запит української влади.

"На сьогодні Велика Британія зробила найбільшу пожертву до цього фонду. Нам потрібно, щоб усі партнери посилили свою підтримку та показали Путіну, що його спроби знищити Україну зустрінуть запеклий опір", - додав Клеверлі.

Раніше єврокомісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон заявила, що Європейський Союз докладає максимуму зусиль, щоб допомогти Україні у відновленні зруйнованої російськими ударами енергетичної інфраструктури.

Держави ЄС відгукнулися на прохання України про допомогу та відправили 500 електрогенераторів після ударів РФ по енергетичній інфраструктурі України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: