Прем’єр Швеції обіцяє рішуче боротися з тероризмом, щоб здобути "так" від Анкари на вступ у НАТО

Вівторок, 8 листопада 2022, 13:48

Новий прем'єр-міністр Швеції пообіцяв зайняти більш жорстку позицію щодо боротьби зі злочинністю і тероризмом під час візиту до Туреччини, де він буде шукати схвалення президента Реджепа Таїпа Ердогана щодо заявки його країни на вступ до НАТО.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Reuters.

Швеція та Фінляндія подали заявки на вступ до НАТО у травні у відповідь на вторгнення Росії в Україну. Але член НАТО Туреччина висловила заперечення, посилаючись на проблеми безпеки, пов'язані з забороненою Робітничою партією Курдистану (РПК) та іншими групами, а також на заборону скандинавських країн на експорт озброєнь.

У червні ці три країни підписали меморандум, який зняв вето Туреччини, вимагаючи від Швеції і Фінляндії усунути занепокоєння, що залишилися.

"Я думаю, що новий уряд матиме ще більш жорсткий підхід щодо заявки Швеції на вступ до НАТО", - заявив прем'єр-міністр Ульф Крістерссон журналістам в Анкарі під час візиту до турецького парламенту.

"Одним з головних пріоритетів цього уряду є боротьба зі злочинністю, боротьба з організованою злочинністю, боротьба зі зв'язком між організованою злочинністю і тероризмом", - сказав він.

Ердоган, який раніше звинуватив Швецію в наданні притулку бойовикам РПК, повинен прийняти Крістерссона в президентському палаці пізніше у вівторок.

Нагадаємо, глава МЗС Швеції Тобіас Більстрьом заявив, що новий уряд дистанціюється від курдського ополчення в Сирії YPG та його політичного відгалуження - партії PYD, які Туреччина вважає терористичними.

Раніше повідомлялося, що Туреччина навряд чи підпише заявку Швеції на членство в НАТО до кінця року, і шанси на те, що це станеться ще до виборів, які відбудуться наступного року, невеликі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: