Проросійську партію "Шор" у Молдові хочуть визнати неконституційною

Вівторок, 8 листопада 2022, 13:55

Міністр юстиції Молдови Серджіу Литвиненко направив на затвердження уряду звернення до Конституційного суду щодо визнання неконституційною проросійської партії "Шор".

Про це повідомило видання Newsmaker, пише "Європейська правда".

У своєму зверненні Литвиненко ґрунтується на статті 41 Конституції, згідно з якою партії та інші суспільно-політичні організації є неконституційними, якщо їх цілі чи діяльність спрямовані проти політичного плюралізму, принципів правової держави, суверенітету, незалежності та територіальної цілісності Молдови.

У Кишиневі почався великий антивладний мітинг, організований партією "Шор"

"Вся діяльність партії „Шор" завжди була спрямована проти правової держави. Судові інстанції довели факт незаконного фінансування цієї партії на президентських виборах 2016 року, на місцевих виборах у Кишиневі у 2018 році та виборах мера Бельц у 2021 році", - заявив Литвиненко.

Крім того, за словами міністра, висновки влади США та матеріали, які стали надбанням громадськості, показують, що ця партія просуває інтереси іноземної держави, а отже, діє проти суверенітету та незалежності країни. 

"Це справді крайній захід, оскільки вони все ще продовжують порушувати закон, і немає ознак того, що вони захочуть повернутися до його рамок", - зазначив Литвиненко.

Глава прокуратури Молдови допустив ліквідацію проросійської партії "Шор"

Після того як лідера партії "Шор", депутата-втікача Ілана Шора внесли до списку санкцій США, Литвиненко заявив, що має намір повторно проаналізувати питання про ліквідацію формування.

Водночас видання наголошує, що законодавча ліквідація партії не завадить її представникам і надалі займатися політикою.

За даними журналістів-розслідувачів, фінансуванням партії "Шор" займається ФСБ Росії.

Читайте також про те, як газ та гроші Кремля стали зброєю війни з прозахідною владою Молдови.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.