Суд Туреччини остаточно схвалив вихід зі Стамбульської конвенції

Понеділок, 2 січня 2023, 19:18

Державна рада Туреччини, яка відіграє роль вищого адміністративного суду, в понеділок остаточно визнала законним рішення президента Реджепа Таїпа Ердогана про вихід із Конвенції Ради Європи про запобігання домашньому насильству, відомої як Стамбульська конвенція.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на TRT.

Стамбул зробив крок від Європи: чому Туреччина вийшла з конвенції про захист жінок

Рішення суду означає, що вихід Туреччини зі Стамбульської конвенції є остаточним і юридично закріпленим.

Нагадаємо, 20 березня 2021 року було опубліковано указ Ердогана про вихід зі Стамбульської конвенції, який набув чинності через три місяці. Раніше турецькі суди не раз відхиляли скарги на цей указ.

Рішення про вихід із конвенції в Анкарі пояснили тим, що вона нібито заохочує до насильства, підриваючи сімейні структури. Опоненти ж рішення стверджували, що угоду та законодавство, ухвалене після її виконання, потрібно реалізовувати більш суворо.

Туреччина – перша країна, яка ратифікувала конвенцію Ради Європи, ухвалену в Стамбулі. Конвенція намагається запобігти насильству щодо жінок, включаючи домашнє насильство, та покласти край юридичній безкарності винних осіб.

Водночас 18 липня 2022 року Україна офіційно передала документи про ратифікацію Стамбульської конвенції заступнику генерального секретаря Ради Європи Бйорну Берге і таким чином завершила процес ратифікації.

Читайте також: Гендер з обмеженнями: що змінить провал або успіх ратифікації Стамбульської конвенції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: