Німеччина висилає двох іранських дипломатів

Середа, 22 лютого 2023, 12:46

У відповідь на смертний вирок німецько-іранському громадянину Джамшиду Шармахду міністерство закордонних справ Німеччини оголосило двох співробітників іранського посольства небажаними особами.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Tagesschau.

Федеральний міністр закордонних справ Анналена Бербок заявила, що їх "попросили в найкоротші терміни" покинути Німеччину. Через смертний вирок вона також викликала тимчасового повіреного у справах посольства Ірану в Німеччині.

"Йому було повідомлено, що ми не приймаємо масове порушення прав німецького громадянина", - сказала міністр.

"Ми закликаємо Іран скасувати смертний вирок Джамшиду Шармахду і дозволити йому справедливий і належний процес оскарження" – заявила Бербок.

У вівторок міністр вже заявила, що винесення смертного вироку "призведе до чіткої реакції". Іранський суд раніше засудив 67-річного чоловіка до смертної кари за звинуваченням у тероризмі. Іран оголосив про арешт Шармахда в серпні 2020 року. За словами його сім'ї, німецько-іранський громадянин, який останнім часом проживав у США, був викрадений іранськими спецслужбами під час пересадки в Дубаї і вивезений до Ірану. Суд над ним розпочався в лютому 2022 року.

Як повідомлялося, Іран оголосив свої санкції проти понад 30 західних посадовців та організацій у відповідь на останні санкції Євросоюзу, до списку включили у тому числі депутатів Європарламенту та національних парламентів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: