Лукашенко хоче від РФ гарантій безпеки для захисту Білорусі як власної території

Понеділок, 10 квітня 2023, 15:13

Самопроголошений президент Білорусі Александр Лукашенко хоче отримати гарантії того, що Москва захистить його країну в разі нападу на неї аналогічно до того, як захищає власну територію.

Про це Лукашенко сказав міністру оборони Росії Сергєю Шойгу під час зустрічі в Мінську в понеділок, його цитує державне агентство БелТА, повідомляє "Європейська правда".

За словами Лукашенка, він раніше обговорював питання щодо захисту з президентом Росії Владіміром Путіним, який, за його словами, погодився з ним, що такі гарантії необхідні та мають бути формалізовані.

Посол України відповів на "мирні пропозиції" Лукашенка

"Він (Путін. - Ред.) абсолютно мене підтримав за всіма напрямами. І, каже, нам треба проревізувати всі наші договори й угоди, Білорусі та Росії, подивитися, який нормативний правовий акт міждержавного характеру треба ухвалити зараз, щоб забезпечити повну безпеку Білорусі", - сказав Лукашенко.

"Загалом це звучало на переговорах так, що в разі агресії проти Білорусі Російська Федерація захищає Білорусь як власну територію. Ось такі нам потрібні (гарантії. - Ред.) безпеки", - додав самопроголошений президент Білорусі.

Лукашенко заявив, що західні країни "розтоптали" домовленості про гарантії безпеки, які дали в рамках Будапештського меморандуму в обмін на виведення ядерної зброї. 

З кінця минулого року велика кількість військових навчань і візитів високопоставлених російських посадовців викликали припущення, що Білорусь може офіційно приєднатися до війни проти України.

Лукашенко постійно заперечував такі наміри, але заявив, що Білорусь відповість на "будь-які вторгнення" на її територію або спроби розпалювати заворушення.

Президент Росії Владімір Путін заявив минулого місяця, що планує розмістити російську тактичну ядерну зброю в Білорусі.

Глава Міноборони Росії Сергєй Шойгу згодом повідомив, що Білорусь вже має у своєму розпорядженні штурмові літаки та комплекси "Іскандер-М", які здатні завдати тактичних ядерних ударів.

Читайте також: Ошийник для Лукашенка: як тактична ядерна зброя РФ змінить розклади у Білорусі

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.