Німеччина змінила плани легалізації канабісу після переговорів з ЄС

Середа, 12 квітня 2023, 15:23

Уряд Німеччини у середу представив скорочені плани щодо лібералізації поширення канабісу в країні, врахувавши оцінку Брюсселя.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомило агентство AP.

Представлені у середу плани передбачають декриміналізацію володіння обмеженою кількістю канабісу та дозвіл на продаж марихуани в рекреаційних цілях членам некомерційних "канабіс-клубів".

Амстердам забороняє курити канабіс у кварталі червоних ліхтарів

На другому етапі німецькі чиновники також планують створити регіональні тестові проєкти з продажу канабісу через комерційні ланцюги постачання, заявив міністр охорони здоров'я Карл Лаутербах.

Запропоноване законодавство передбачає легалізацію зберігання до 25 грамів канабісу та дозвіл на вирощування до трьох рослин.

Закон дозволить жителям Німеччини від 18 років і старшим приєднуватися до некомерційних "канабіс-клубів" з максимальною чисельністю 500 членів у кожному, яким дозволять вирощувати канабіс для особистого споживання членами клубу. 

Фізичним особам дозволять купувати до 25 грамів канабісу за один раз або до 50 грамів на місяць. Дорослі віком до 21 року зможуть купувати 30 грамів на місяць.

Представлена пропозиція відрізняється від тієї, яку уряд презентував у жовтні. Минула пропозиція передбачала дозвіл на продаж канабісу дорослим по всій країні в ліцензованих точках.

У Німеччині відкладуть плани легалізувати канабіс через невідповідність праву ЄС – ЗМІ

Уряд Німеччини переглянув свої плани після переговорів з Європейською комісією. Міністр сільського господарства Джем Оздемір заявив, що законодавство ЄС "встановлює нам обмеження, які ми повинні поважати".

Міністр охорони здоров'я Карл Лаутербах попереджав, що уряд буде дотримуватися свого початкового плану лише тоді, коли отримає "зелене світло" від ЄС.

Німеччина дозволила деяким пацієнтам отримувати канабіс за рецептом з 2017 року, коли країною керував уряд консерваторів Ангели Меркель.

Законопроєкт планують доопрацювати цього місяця і ввести у дію вже цього року. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: