У Латвії повідомили про суттєве зменшення кількості українських біженців

Вівторок, 16 травня 2023, 10:54

Кількість біженців з України у Латвії значно зменшується, оскільки багато з них повертаються додому на тлі покращення ситуації в країні.

Про це заявив міністр охорони довкілля та регіонального розвитку Латвії Маріс Спрінджукс, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Delfi.

Всього притулок у Латвії отримали 43 тисячі осіб з України, але їхня кількість значно скорочується.

"Це освічені люди, люди з дітьми, вони хочуть знайти роботу, а також роблять свій внесок в економіку. Не те щоб вони живуть на соціальну допомогу, вони економічно активні. Так, з одного боку, це навантаження на економіку, але це і внесок", – сказав Спрінджукс, кажучи про біженців, які, скоріш за все, могли б залишитися в Латвії на триваліший термін, тому що їм нема куди повертатися в Україну.

Точних даних про те, скільки українських біженців знайшли роботу в Латвії, немає, але сигнали від самоврядувань показують, що біженці досить добре інтегруються в ринок праці.

Як відомо, у березні 2022 року ЄС запровадив видання дозволів на тимчасовий захист для громадян України, що виїхали внаслідок повномасштабного військового вторгнення Росії. Цей статус означає, що українцям, які тікають від війни, не потрібно просити притулок в ЄС.

Європейська комісія раніше повідомляла, що готова вжити необхідних заходів для подальшого продовження Директиви про тимчасовий захист для українських біженців, якщо це буде необхідно, до 2025 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.