Тимчасовий захист для українських біженців в ЄС можуть продовжити до 2025 року - Єврокомісія

Середа, 8 березня 2023, 16:17

Європейська комісія готова вжити необхідних заходів для подальшого продовження Директиви про тимчасовий захист для українських біженців, якщо це буде необхідно.

Про це йдеться у комюніке Єврокомісії, пише "Європейська правда".

Вперше директива була застосована 4 березня 2022 року у відповідь на агресію Росії проти України, щоб захистити людей, які тікають від війни. З того часу близько 4 мільйонів людей отримали негайний захист в ЄС, з них понад 3 мільйони - у першій половині 2022 року.

В Єврокомісії зазначили, що усі зареєстровані мають право на доступ до ринку праці, освіти, охорони здоров'я та житла.

"Європейський Союз готовий підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно. Захист вже було продовжено до березня 2024 року і може бути продовжено до 2025 року", - йдеться у повідомленні.

Водночас буде застосовуватися координований підхід ЄС для забезпечення плавного переходу до альтернативних правових статусів, які дозволять отримати доступ до прав після закінчення максимальної тривалості тимчасового захисту, а також цільової підтримки осіб, які, покинувши Україну, бажають повернутися на батьківщину.

Раніше повідомлялося, що тисячі українців, які втекли до Іспанії після вторгнення Росії минулого року, все ще чекають на обіцяні виплати в розмірі 400 євро на місяць в іспанських регіонах, де проживає більшість біженців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: