Прем'єр Польщі відреагував на заклики Держдуми РФ вимагати компенсації у Варшави за інвестиції СРСР

Понеділок, 22 травня 2023, 12:17

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький вважає типовою пропагандою Кремля плани щодо дебатів про санкції проти Варшави у Державній думі Росії.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на RMF24.

Спікер Держдуми РФ Вячеслав Володін заявив, що Польща повинна бути покарана за "зраду історичної пам'яті" щодо визволення Радянським Союзом під час Другої світової війни.

Він додав, що Варшава повинна виплатити Росії понад 750 мільярдів доларів, які мають бути компенсацією за радянські інвестиції в Польщу після Другої світової війни. Він також заявив, що Польща повинна повернути території, які, на його думку, завдяки Росії вона отримала після війни.

"Росія вже завдала такої шкоди в Україні; водночас Росія, Радянський Союз, попередник Росії, несе відповідальність за величезні втрати, пов'язані зі знищенням значної частини польської матеріальної спадщини. Це також типова – раніше я б сказав "радянська", тепер можна сказати "російська" – пропагандистська авантюра", – зазначив Моравецький, коментуючи заяви Володіна.

"Вони намагаються, перш за все, використовувати таку стратегію, щоб облити брудом усіх навколо, саме так я бачу те, що зараз намагається представити РФ. Росії, безумовно, доведеться заплатити величезні репарації Україні, як і іншим, через те, що вона вчинила воєнні злочини і призвела до величезних економічних втрат", – заявив прем'єр.

Раніше Володін запропонував розглянути заборону проїзду польських фур територією Росії.

Нагадаємо, польська прокуратура переказала на власний рахунок майже 800 тисяч злотих (194,3 тисячі доларів) і понад 912 тисяч доларів із банківських рахунків торговельного представництва посольства Росії, кваліфікувавши їх як речові докази у своєму розслідуванні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: