Макрон підтвердив плани навчати пілотів і техніків для винищувачів, які може отримати Україна

П'ятниця, 2 червня 2023, 12:43

Президент Франції Емманюель Макрон у спільній з президентом України Володимиром Зеленським заяві підтвердив плани розпочати підготовку українських пілотів і техніків, які у майбутньому зможуть працювати із західними винищувачами.

Як повідомляє "Європейська правда" про це йдеться у тексті заяви, оприлюдненому французькою стороною. 

Президенти підтвердили домовленості від 14 травня про те, що Франція допомагатиме посилити українську ППО задля захисту цивільного населення.

Як нагадують, на останній зустрічі формату "Рамштайн" 25 травня Париж підтвердив готовність почати підготовку українських пілотів "відповідно до потреб українських повітряних сил".

"Враховуючи паралельні консультації зі Сполученими Штатами та іншими зацікавленими країнами, ми доручили нашим міністерствам оборони готувати відповідну офіційну рамку та механізм підготовки пілотів і техніків. Ця робота буде ґрунтуватися на потребах української сторони і її результати запропонують як рішення на майбутній зустрічі міністрів оборони у Рамштайні. У напрацюванні рішення будуть брати усі держави, залучені до ініціативи з підготовки українських пілотів винищувачів", – йдеться у заяві. 

Нагадаємо, в Офісі президента заявили, що за підсумками поїздки президента України на саміт Європейської політичної спільноти у Молдові вдалося окреслити контури "коаліції винищувачів" та зробити реальні кроки до прискорення підготовки пілотів і техніків для винищувачів четвертого покоління, "включаючи, але не обмежуючись F-16".

На цей час до ініціативи долучилися вісім європейських держав

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.