Норвегія закриває кордон для авто з російськими номерами

П'ятниця, 29 вересня 2023, 16:40

Норвегія з вівторка закриє кордон для автомобілів з російськими номерами.

Про це, як пише "Європейська правда", йдеться у повідомленні МЗС Норвегії.

У відомстві заявили, що у відповідь на війну, яку Росія веде проти України всупереч міжнародному праву, Норвегія запроваджує подальше посилення обмежувальних заходів проти Росії.

Водночас Норвегія запроваджує деякі винятки.

Зміни набудуть чинності опівночі у ніч на вівторок, 3 жовтня.

"Норвегія разом із союзниками та однодумцями реагує на жорстоку загарбницьку війну, яку Росія веде проти України. Важливо, щоб санкції були ефективними, щоб ми запобігли якомога більшим доходам, які потрібні російській державі для фінансування війни", – заявила міністерка закордонних справ Норвегії Аннікен Вітфельдт.

Зареєстровані в Росії легкові автомобілі з дев'ятьма або менше місцями більше не можна ввозити до Норвегії. Однак це положення не поширюється на транспортні засоби з десятьма і більше сидячими місцями. Тому, як і раніше, можна перетинати кордон, наприклад, мікроавтобусами та автобусами через прикордонну станцію Сторског, як це відбувається зараз.

Норвегія також запроваджує певні винятки. Виняток зроблено для транспортних засобів, що належать громадянам Норвегії або громадянам ЄЕЗ, які постійно проживають в Росії, або членам їхніх сімей.

Виняток також зробили для транспортних засобів, які необхідні з гуманітарних причин, таких як гостра хвороба, смерть або сімейний похорон. Також є винятки для дипломатичних транспортних засобів і транспортних засобів, що належать міжнародним організаціям або державним кур'єрським службам.

"Навіть якщо транспортний засіб підпадає під один з винятків, це не означає, що особам, які перебувають у ньому, автоматично дозволено в'їзд до Норвегії", – уточнили в МЗС Норвегії.

Раніше стало відомо, що Фінляндія запровадила цілодобові перевірки на кордоні з Норвегією, щоб запобігти в'їзду російських автомобілів на свою територію.

Наразі усі країни Балтії заборонили в’їзд авто з номерами РФ. Після цього аналогічну заборону  ухвалили у Фінляндії та Польщі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: