Україна розчарована текстом підсумкової декларації G20

Субота, 9 вересня 2023, 16:43

У Міністерстві закордонних справ України прокоментували підсумкову спільну декларацію країн "Групи двадцяти".

Як повідомляє "Європейська правда", про це у Facebook написав речник українського зовнішньополітичного відомства Олег Ніколенко.

Він висловив розчаровування тією частиною документу, яка стосується агресії Росії проти України, а також зазначив, что участь української сторони дозволила би учасникам краще зрозуміти ситуацію.

"Принцип "нічого про Україну без України" залишається ключовим як ніколи", – наголосив Ніколенко.

Водночас речник українського зовнішньополітичного відомства запропонував, як змінити основні елементи тексту, щоб бути більш наближеними до реальності.

Він вказав, що в декларації потрібно було зазначити, що Росія веде війну проти України замість слів про "війну в Україні", а також наголосив, що саме РФ, а не "всі країни", повинна утриматися від застосування сили для територіальних завоювань.

Ніколенко також вказав на необхідності того, що учасники саміту мали засудити агресію РФ проти України та закликати Росію негайно її припинити.

Раніше повідомлялося, що саміт країн "Групи двадцяти" погодив спільну декларацію, попри розбіжності між державами-учасницями у питанні війни РФ проти України, проте деталі ще не відомі.

У документі було наголошено на неприпустимості застосування ядерної зброї на тлі війни, що триває, між Росією та Україною.

"Відповідно до Статуту ООН усі держави повинні утримуватися від погроз і використання сили для досягнення територіальних придбань, спрямованих проти територіальної цілісності, суверенітету або політичної незалежності будь-якої держави, а також від застосування ядерної зброї", – йдеться в декларації.

Також учасники саміту країн "Групи двадцяти" закликали до виконання Чорноморської зернової ініціативи, яку зірвала Росія.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.