ФБР заявило, що китайські хакери готуються до атаки на інфраструктуру США

П'ятниця, 19 квітня 2024, 17:32 - Андрій Синявський

Директор ФБР Крістофер Рей заявив, що пов'язані з китайським урядом хакери проникли в об'єкти критичної інфраструктури Сполучених Штатів та чекають "слушного моменту, щоб завдати нищівного удару".

[SOURCE]Як пише "Європейська правда", про це повідомляє Reuters.

За його словами, під час хакерської кампанії, відомої під назвою Volt Typhoon, китайські кібершпигуни отримали доступ до численних американських компаній у сфері телекомунікацій, енергетики, водопостачання та інших критично важливих галузях, зокрема, до 23 операторів трубопроводів, що є об'єктами атак.

Він зазначив, що Китай розвиває "здатність фізично зруйнувати нашу критично важливу інфраструктуру в зручний для нього час".

"Його план полягає в тому, щоб завдати слабких ударів по цивільній інфраструктурі, щоб спробувати викликати паніку", – додав Рей.

Європол розслідує загадкове зникнення особистих файлів керівництва

Директор ФБР вказав, що наразі важко визначити мету цих дій, які узгоджується з ширшими намірами КНР утримати США від захисту Тайваню.

Раніше цього тижня представник міністерства закордонних справ Китаю заявив, що кіберкампанія Volt Typhoon насправді не пов'язана з урядом КНР, а нібито є частиною злочинного угруповання, яке займається вимаганням викупу.

У лютому Сполучені Штати заявили про зрив масштабної китайської операції з кібершпигунства, спрямованої на об'єкти критичної інфраструктури, що могла бути використана проти США у майбутній геополітичній кризі.

Раніше стало відомо, що хакери, пов'язані з китайським урядом, готувалися завдати реальної шкоди американцям та націлились на об'єкти критичної інфраструктури Сполучених Штатів.

Нагадаємо, наприкінці 2023 року у ЄС попередньо погодили створення "європейського кіберщита" – механізму посиленого реагування на кіберінциденти й кіберспівпраці у ЄС.

Загальний бюджет усіх заходів, передбачених регламентом ЄС про кіберсолідарність, становить 1,1 мільярда євро, з яких близько двох третин будуть профінансовані через програму "Цифрова Європа".