Литва перейматиме досвід України з установлення фізичних та інших бар'єрів проти ворога

Новини — Четвер, 4 липня 2024, 12:13 —

Литва і Україна домовилися про створення спільної робочої групи військових експертів країн для того, щоб перейняти досвід України у сфері контрмобільності.

Про це, як пише "Європейська правда", йдеться у повідомленні Міноборони Литви.

Міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас зустрівся в середу з командувачем Сил підтримки Збройних сил України генерал-майором Дмитром Герегою. За словами міністра, метою робочої групи буде застосування досвіду в плані контрмобільності, що готується, "щоб заздалегідь підготуватися до можливої агресії противника".

Як повідомили в Міністерстві оборони, генерал-майор Герега поділився досвідом України щодо встановлення фізичних та інших бар'єрів.

Реклама:

Він наголосив на необхідності бути готовим до використання на війні всіх видів боєприпасів і мін, зауважив, що під час планування укріплень важливо зберігати елемент раптовості, загородження мають бути схованими й замаскованими, щоб не дати супротивникові заздалегідь визначити своє місцезнаходження та підготуватися до їхнього подолання.

За повідомленням Міноборони, командувач Сил підтримки української армії також поділився важливою інформацією про прикордонні укріплення, мости та іншу критичну інфраструктуру, яка здатна зупинити танки або іншу важку техніку.

"Природні перешкоди, такі як болота, струмки, ділянки з греблями, ліси, також є ефективними заходами протидії мобільності в разі війни, ускладнюючи пересування противника", – йдеться в повідомленні.

За словами Кащюнаса, контракти на закупівлю обладнання для запобігання мобільності було підписано наприкінці червня, а влітку обладнання поставлять у 28 парків контрмобільності, запланованих у різних частинах Литви.

На кордоні з Росією та Білоруссю планується встановити постійні укріплення контрмобільності, щоб зупинити можливе пересування ворожих сил. Це планують зробити наприкінці літа.

Генерал-майор Герега візьме участь у п'ятому засіданні очолюваної Литвою та Ісландією Коаліції з розмінування у Вільнюсі.

За повідомленням міністерства, мета зустрічі – оновити інформацію про підтримку, що надається Україні – навчання та обладнання. Зустріч коаліції з розмінування познайомить її учасників із Центральним агентством управління проєктами, яке здійснює закупівлі в рамках коаліції, а також спрогнозує подальші кроки в діяльності коаліції.

Раніше прем'єр Польщі Дональд Туск підтвердив, що Польща, Литва, Латвія та Естонія закликали Євросоюз побудувати оборонну лінію вздовж кордону з Росією і Білоруссю.

Нагадаємо, у січні міністри оборони Естонії, Латвії та Литви схвалили створення спільної балтійської зони оборони на східному кордоні, де країни межують із Росією та Білоруссю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: