Глава МЗС Естонії: провокації РФ дедалі більше наближають Європу до конфлікту

Понеділок, 22 вересня 2025, 17:09 - Ірина Кутєлєва

Міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна заявив, що провокації Росії являють собою "ескалацію, що дестабілізує", яка наближає Європу "до конфлікту більше, ніж будь-коли за останні роки".

[SOURCE]Заяву естонського міністра наводить The Guardian, повідомляє "Європейська правда".

В ході засідання Радбезу ООН в Нью-Йорку Тсахкна зачитав заяву від імені 50 країн і ЄС із засудженням інциденту, в якому три російські винищувачі порушили повітряний простір Естонії минулого тижня.

За його словами, це була "небезпечна ескалація" і "четверте порушення повітряного простору Естонії з боку Росії цього року".

"Ми зібралися тут сьогодні, тому що цей інцидент стосується не лише Естонії, але й усієї міжнародної спільноти", – сказав глава МЗС Естонії.

 Він попереджає, що це "частина ширшої системи російських провокацій проти своїх сусідів".

"Безрозсудні дії Росії є не лише порушенням міжнародного права, але й ескалацією, що дестабілізує, яка наближає весь регіон до конфлікту більше, ніж будь-коли за останні роки", – підкреслив Тсахкна.

Він закликав Росію "негайно припинити свою загарбницьку війну проти України", а також "припинити всі провокації і погрози проти суверенітету і територіальної цілісності своїх сусідів".

Як відомо, російські винищувачі 19 вересня порушили повітряний простір Естонії над Фінською затокою і залишалися там загалом 12 хвилин. У НАТО повідомили, що здійснили перехоплення літаків.

МЗС Литви та Латвії також викликали представника російського посольства через цей інцидент.

Премʼєр-міністр Естонії Крістен Міхал сказав, що його країна ініціювала консультації НАТО за статтею 4 Вашингтонського договору.