Стубб повідомив про "конструктивну" розмову з Трампом, йшлося і про Україну

Новини — Середа, 1 квітня 2026, 18:35 —

Президент Фінляндії Александр Стубб провів телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом, яка стосувалась НАТО та України.

Про це, як пише "Європейська правда", Стубб повідомив у X.

Розмова відбулася на тлі заяв Трампа про те, що він серйозно розглядає можливість виходу США із НАТО.

Президент Фінляндії повідомив, що обговорив з американським лідером Альянс, Україну та Іран. Він заявив про "конструктивну дискусію та обмін ідеями".

"Проблеми існують для того, щоб їх вирішувати прагматично", – додав Стубб.

Нагадаємо, напруженість у відносинах між США та іншими членами НАТО посилилася після початку американсько-ізраїльської операції проти Ірану. Американський президент наполягає на тому, що союзники по НАТО мають долучитися до військових дій із відкриття Ормузької протоки, яку заблокував Тегеран.

Тоді президент США назвав НАТО "паперовим тигром" і заявив, що Сполучені Штати запам’ятають "бездіяльність" союзників у війні проти Ірану.

Трамп також припустив, що Сполучені Штати можуть відмовитися від обіцянки захищати своїх союзників по НАТО у разі, якщо на них буде здійснено напад.

Франція відповіла на погрози президента Дональда Трампа вивести США з НАТО, заявивши, що військовий альянс був створений для забезпечення безпеки в євроатлантичному регіоні, а не для операцій в Ормузькій протоці.

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер на слова президента США про ймовірність виходу Штатів з НАТО зауважив, що це "єдиний найдієвіший альянс".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: