Литва придбала новітні РЛС шведського виробника, що допоможуть виявляти дрони
Литва придбала у шведського виробника Saab радари нового покоління для виявлення повітряних загроз, які мають особливо допомогти з малими цілями.
Про це повідомили на офіційній сторінці Міноборони Литви, пише "Європейська правда".
У відомстві оголосили, що Литва посилює свої спроможності протиповітряної оборони радіолокаційними станціями нового покоління Giraffe X1 шведського виробника Saab.
🇱🇹 Lithuania is strengthening its air defence with new-generation SAAB Giraffe X1 radars acquired from Sweden. The mobile 3D systems provide 360° coverage, rapid deployment, and improved detection of small aerial threats, enhancing our response to modern air challenges. pic.twitter.com/M58xaK7lFK
– Lithuanian MOD 🇱🇹 (@Lithuanian_MoD) April 24, 2026
"Пересувні системи 3D забезпечують спостереження на 360°, швидке розгортання і покращене виявлення дрібних повітряних загроз, що покращить наше реагування на сучасні виклики", – зазначили у Міноборони Литви.
Також Литва закупить безпілотники-перехоплювачі, випробувані в Україні.
Як відомо, Литва час від часу потерпає від нальотів "гібридних" метеозондів з контрабандою з території Білорусі, через які нерідко доводиться зупиняти роботу аеропорту Вільнюса – від якого до кордону лише 20 кілометрів. У більш рідкісних випадках перехоплювали і безпілотники з контрабандним вантажем.
У березні 2026 року усі три балтійські держави вперше зіткнулися з випадком масового потрапляння на свою територію українських БпЛА, які прямували бомбардувати російські порти довкола Петербурга і збилися курсу.
Минулого року на територію Литви кілька разів залітали російські БпЛА, схожі на "Гербери".