У Латвії завершили роботу над коаліційною угодою та декларацією нового уряду

Вівторок, 26 травня 2026, 16:45 - Ірина Кутєлєва

В Латвії нові політичні партнери – партії "Об’єднаний список", Національне об’єднання, "Нова єдність" та Союз "зелених" і селян – завершили у вівторок роботу над коаліційною угодою та декларацією уряду потенційного прем’єра Андріса Кулбергса.

[SOURCE]Про це повідомляє LSM, інформує "Європейська правда".

Кулбергс розповів журналістам, що міністри нового уряду планують підписати угоду та декларацію до засідання Сейму, на якому має бути затверджено новий кабінет.

У вівторок Кулбергс також оголосив склад свого Кабінету міністрів.

Від "Об'єднаного списку" посаду міністра фінансів обійме Маріс Кучінскіс, на посаду міністра юстиції висунуто Едвардса Смілтенса, а очолити Міністерство смартуправління та регіонального розвитку готовий Едгарс Тавар.

Від "Нової Єдності" в новому уряді збережуть посади міністерка закордонних справ Байба Браже та міністр охорони здоров’я Хосам Абу Мері; на посаду міністра оборони висунуто полковника Райвіса Мелніса, міністром комунікацій запропоновано нинішнього міністра внутрішніх справ Ріхарда Козловскіса.

Політики "Об’єднаного списку" в уряді Кулбергса очолять Міністерство фінансів, Міністерство юстиції та Міністерство смартуправління та регіонального розвитку – нині їх обіймають помітні представники "Нової єдності".

"Національне об’єднання" отримає Міністерство освіти та науки, Міністерство культури, Міністерство внутрішніх справ та Міністерство клімату й енергетики.

Від Союзу "зелених" і селян у новому уряді збережуть посади міністр економіки Віктор Валайніс і міністр добробуту Рейніс Узулнієкс; посаду міністра землеробства займе колишній міністр добробуту, депутат Сейму Улдіс Аугуліс. Також збереже свою посаду нинішня голова Сейму Дайга Мієріня.

Нагадаємо, 14 травня прем'єр-міністерка Латвії Евіка Сіліня подала заяву про відставку до Сейму, разом з нею у відставку пішов увесь уряд. 

Цьому передував вихід з коаліції партії "Прогресивні". Тригером для розпаду коаліції стала критика на адресу міністра оборони Андріса Спрудса – представника цієї політсили – через інциденти із заблукалими українськими дронами, під тиском якої він пішов у відставку. 

Після консультації з партіями президент Латвії Едгарс Рінкевичс доручив сформувати уряд Андрісу Кулбергсу з опозиційного "Об’єднаного списку". 

Детальніше про це – у статті Атака ЗСУ, що розвалила уряд: чи зіпсує відносини України та Латвії удар по нафтобазі.