ЗМІ: в ЄС закликатимуть авіакомпанії не вживати екстрених заходів на тлі дефіциту пального
В Європейській комісії переконані, що вплив війни з Іраном наразі є недостатньо серйозним для запровадження екстрених заходів авіаперевізниками задля економії палива.
[SOURCE]Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє агенція Reuters, яка ознайомилася з проєктом рекомендацій ЄС.
ЄС має намір закликати авіакомпанії утриматися від екстрених заходів, таких як скасування зобов’язань перевізників виплачувати компенсацію за нездійснені рейси.
Європейські авіакомпанії поки що подолали кризу з паливом, навіть попри те, що ціни на нього зросли майже на 84% з початку війни між США та Ізраїлем з Іраном. Однак перевізники попереджають, що дефіцит поставок може виникнути протягом кількох тижнів.
"Поточна ситуація не вказує на необхідність цілеспрямованих заходів для туристичного сектора, на відміну від кризи COVID-19. На цьому етапі дані свідчать про те, що загальний вплив на туризм залишається обмеженим, а попит загалом стійким", – йдеться у проєкті рекомендацій.
У Європейському Союзі поки не повідомлялося про дефіцит реактивного палива. Слід зазначити, що Європа залежить від імпорту авіапалива з Близького Сходу – на регіон припадає близько 75% експорту.
Повідомлялося, що британські авіакомпанії отримали зелене світло від уряду на скасування або об’єднання рейсів для економії авіаційного палива в літній сезон.
Також писали, що французький уряд готується надати фінансову допомогу авіакомпаніям, які постраждали від зростання цін на авіапаливо. Водночас у Франції запевнили, що вітчизняна авіаційна галузь не зіштовхнеться з дефіцитом авіапалива щонайменше протягом травня та червня.
Також радимо ознайомитися з матеріалом "ЄвроПравди": Іран ударив по європейській авіації. Чому авіакомпанії у ЄС скасовують рейси і підвищують ціни.