ЗМІ: прем’єр Британії зацікавився посадою генсека НАТО
Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер, який днями оголосив про підготовку до своєї відставки, зацікавлений обійняти посаду генерального секретаря НАТО.
[SOURCE]Про це стало відомо газеті Observer, передає "Європейська правда".
Посада генерального секретаря Альянсу, яку зараз обіймає Марк Рютте, стане вакантною у 2028 році, якщо його повноваження не буде продовжено за згодою всіх країн-членів.
Як зазначає видання, Стармеру доведеться заручитися суттєвою підтримкою британського уряду, щоб мати хоч якийсь шанс посісти крісло генсека НАТО.
Ця посада хоч і обирається без формального голосування, але вимагає політичного консенсусу всі країн-членів НАТО щодо єдиної кандидатури.
Як пише Observer, Стармеру буде складно отримати підтримку 32 країн, оскільки укладення політичних угод не є сильною стороною британського прем’єра. Водночас його прихильники доклали чималих зусиль, задля підкреслення того, як саміт G7, який відбувся на початку цього місяця, підтвердив: інші європейські лідери високо його цінують, а його стосунки з президентом України Володимиром Зеленським настільки тісні, що вони іноді випадково "дзвонять один одному з кишені".
Нагадаємо, 22 червня прем’єр-міністр Британії Кір Стармер оголосив, що час його перебування на посаді підійшов до кінця. Хоч офіційно конкурс на посаду лідера Лейбористської партії розпочнеться лише в липні, Енді Бернема вважають наступним прем’єр-міністром Британії.
У вівторок стало відомо, що британський прем’єр-міністр Кір Стармер провів таємні переговори зі своїм потенційним наступником Енді Бернемом.
Днями заступник прем’єр-міністра Великої Британії Девід Леммі заявив, що зовнішня політика країни, зокрема підтримка України та відновлення зв’язків з ЄС, не зміниться після відставки Кіра Стармера та приходу нового прем’єра.