Спецпроект "Європейської правди",
МЗС України, представництва Євросоюзу та Радіо ЄС

Найчистіша водопровідна вода у світі. Яка країна стала світовим лідером з екології

Відомо, що в Європі серйозно ставляться до питань екології, докладають зусиль для збереження, захисту та відновлення довкілля.

Але ж хто є лідером з екології?

За результатами дослідження Єльського і Колумбійського університетів (які публікуються кожні два роки), що є глобальним рейтингом з екологічної ефективності (EPI) 180 країн на 2016 рік, топ-10 найбільш "зелених" країн очолює Фінляндія.

 

У рейтингу Фінляндія отримала 90,68 бала зі 100 можливих! При цьому у старому рейтингу Фінляндія "випала" з топ-п'ятірки, але за два роки зуміла оперативно провести "роботу над помилками".

Країна досягла блискучих результатів за такими показниками: вплив на здоров'я, водопостачання і санітарія, біорізноманітність і середовище проживання. Зокрема, як вважається, саме у Фінляндії найчистіша у світі водопровідна вода. 

Цікаво, що топ-10 найекологічніших країн світу займають лише європейські країни. Окрім Фінляндії, це Ісландія, Швеція, Данія, Словаччина, Іспанія, Португалія, Естонія, Мальта та Франція.

А найкращий показник серед неєвропейських країн - 11-те місце, яке займає Нова Зеландія. 

 
– Що особисто для Вас означають слова "Бути європейцем?"

– Що здивувало Вас у інших європейських державах?

– В чому Україна має зберігати самобутність в європейській родині, а де нам варто змінюватися?

Публікуйте свої історії під хештегом #BeEuropean на Фейсбуці та у Твіттері, додавайте яскраві фото або відео та обов’язково робіть у Фейсбуці тег @MFA of Ukraine або @Європейська правда, щоб ми побачили ваш допис за запросили в ефір Радіо ЄС. Детальніша інформація - за лінком.

Завітайте до сторінки нашого спецпроекту та беріть в ньому участь. Переможці отримають приз - поїздку до Брюсселя!

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Юрій Панченко, Європейська правда

На порозі торговельної війні: Україна та ЄС вийшли на новий етап суперечки про ліс-кругляк

Днями Україні доведеться ухвалити непросте рішення. Його наслідки можуть виявитися болючими або для країни, або особисто для президента. Євросоюз вже написав до Києва листа, в якому дав кілька варіантів та попередив, що "замовчати" проблему не вийде...

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Заступниця генсека НАТО: У рішенні саміту Альянсу точно буде йтися про Україну

Роуз Геттемюллер: "У вас усі сконцентровані на обгортці, на формі! Всі питають: а чи буде у нас ПДЧ? Я взагалі не бачу для вас потреби так перейматися отриманням Плану дій щодо членства. Річні національні програми ведуть вас точно тією дорогою..."