Депутат, що їздив до Сирії з Аграмунтом: Росіяни маніпулювали мною під час цього візиту

Сергій Сидоренко, Європейська правда _ Четвер, 27 квітня 2017, 18:39
Версія для друку Коментарі
Фото aldeparty.eu

Скандал, який вибухнув у Парламентській асамблеї Ради Європи щодо її президента Педро Аграмунта, залишив дещо в тіні іншого учасника поїздки – Жорді Шуклу. Він, як і Аграмунт, є іспанським депутатом; його, як і Аграмунта, вважають другом Азербайджану в ПАРЄ (що має особливе значення з огляду на корупційний скандал, що розгоряється нині в Раді Європи).

А ще він є доповідачем ПАРЄ щодо України та лідером групи лібералів (АЛДЕ) в асамблеї.

Та у розмові з "Європейською правдою" Шукла спробував довести: цей скандал знищив довіру до росіян і про його упередженість до України годі й говорити. Епітети, що він вживає щодо РФ, це підтверджують. І хоча ми не можемо засвідчити відвертість всіх його заяв, та пропонуємо до вашої уваги виклад нашої короткої розмови.

* * * * * 

–  Чи правда, що група АЛДЕ проголосувала за недовіру Аграмунту?

–  Так, це правда. Група, яку я очолюю, підтримала рішення про те, що Аграмунт має піти.

–  І ви також підтримали це рішення?

–  Я сказав про це особисто Аграмунту ще раніше. Ми зустрічалися з ним у форматі президентського комітету (засідання було у вівторок. - ЄП),  і ще тоді я, як глава групи, порадив йому залишити посаду.

–  Ви також разом із ним їздили до Сирії, але ви не йдете з посади. В чому відмінність?

– Тут є велика різниця. Одне питання – керівництво інституцією, і зовсім інше – керівництво політичною групою. Я несу відповідальність перед своєю групою, і після двох зустрічей група АЛДЕ вирішила, що я лишаюся на цій посаді.

–  Хто з вас взагалі стояв за цією поїздкою? Хто з вас порадив іншому поїхати до Сирії?

–  Педро не запрошував мене, як і я – його. Ми обидва мали запрошення від сирійського парламенту. До речі, за два тижні до цього члени Європарламенту також їздили до Сирії, і я сприймав це як загальну міжпарламентську ініціативу.

Ні я не стояв за запрошенням Аграмунта, ані він – за моїм.І на той момент ми не розуміли, якою мірою до цієї поїздки залучені росіяни.

–  Просто видається дивним, що з трьох членів асамблеї двоє – іспанці.

– Це була не найбільша делегація. Найбільше було італійців, четверо (вони не є членами ПАРЄ - ЄП). Що ж до мене, то я парламенті з 2010 року і останні 13 років очолюю комітет у закордонних справах (в Палаті представників Іспанії. – ЄП), і за цей час я відвідав чимало країн, в тому числі ті, що воюють. І поїздка до будь-якої країни жодним чином не може означати підтримку тоталітарного режиму. Навпаки – я за демократію і за права людини.

–  Якщо (або коли) Аграмунт зрештою подасть у відставку, що ПАРЄ чинити далі? Чи потрібно, на ваш погляд, ініціювати подальше розслідування?      

–  Давайте подивимося на правила асамблеї. Справді, є традиція, що президенти ПАРЄ мають повідомляти про свої візити до країн-членів РЄ. Отже, якщо Аграмунт – навіть як приватна особа – відвідує Росію чи Британію, він має повідомляти про це інших членів асамблеї. Але Сирія – не член Ради Європи.

До того ж, ми тут не говоримо про юридичну, лише про політичну відповідальність.

–  Ви є доповідачем ПАРЄ по Україні. Кілька депутатів вже закликали до вашої відставки. Ви йдете з цієї посади чи лишаєтеся?

–  Я говорив із Володимиром Ар'євим, який очолює українську делегацію, і ми домовилися про таке. Я проводжу зустрічі з українською делегацією, ми спілкуємося, і за ними лишається рішення – чи можна говорити про те, що я лишаюся доповідачем. Також мені треба зустрітися з представниками українського уряду і також перевірити, чи немає контроверсійності і чи можу я докластися до того, щоби покращити відносини між Радою Європи та Україною.

Парламентаризм базується на діалозі, тому давайте спершу поговоримо. Ці зустрічі відбудуться у перший тиждень червня, коли  я маю відвідати Україну в якості співдоповідача.

Мені є що їм сказати.

Розумієте, я дізнався дуже багато щодо своєї поїздки до Сирії. І головне – я дізнався багато про здатність Росії маніпулювати і спекулювати. І хоча зараз чимало українських депутатів справді злі на мене, з часом вони зрозуміють, що є й інша думка щодо цього візиту до Сирії.

Що ця поїздка дала також інші наслідки – щодо розуміння сутності Росії.

–  Про що саме йдеться?

–  Цей візит до Сирії зрештою буде корисним, щоби в Європі зрозуміли, наскільки росіяни маніпулюють інформацією. Він допоможе зрозуміти військовий вплив Росії в Сирії.

Зрештою, ці події лише посилили мої співпереживання із українцями у зв’язку з тим, що відбувається на окупованих територіях на Сході України. На територіях, окупованих Росією.

Зараз я розумію, що росіяни маніпулювали мною під час цього візиту.

–  Спитаю напряму: ви отримували якісь кошти від росіян – чи в рамках цієї поїздки, чи раніше?

–  Нуль, нуль, нуль!!! Клянуся іменем моїх дочок.

–  Я питаю це через те, що стосовно Азербайджану такі підозри вже лунають.

–  Щодо Азербайджану відповідь та сама: нуль!!!

Я не розумію, чому поширюються такі чутки і здійснюються такі атаки на мене та інших членів асамблеї. Але я хочу підкреслити: не було такого.

І за візит до Сирії я не отримав нічого.

А сама поїздка була організована сирійським парламентом. Я за рік, буває, відвідую сотню країн. Я був у Югославії у 1990-ті, був у Лівані у найбільш критичні періоди, був на Кубі. Це потрібно, щоби краще розуміти ситуацію в цих країнах.

І мене в ці дні вже питали, чому я не поїхав у Донецьк чи Луганськ, якщо я поїхав до Сирії. І я відповідаю: я був у Донецьку та Луганську в лютому 2014-го, перед війною, і готовий поїхати туди ще, в якості доповідача по Україні, адже це дозволило б мені краще зрозуміти, що відбувається в рамках російської агресії проти України.

– Зараз в ПАРЄ стартував процес розслідування так званого "ікорного скандалу" – звинувачень у корупції на користь Азербайджану. Чи будете ви співпрацювати з групою, що проводитиме це розслідування?

-- Абсолютно!

Так само, як і будь-який член асамблеї, буду зобов’язаний робити це. До речі, мені відомо, що деякі інші делегації намагалися підкупити пана Ар’єва, і я сподіваюся, він про це також розповість.

Ар’єв сказав мені, що якось до нього зверталася вірменська делегація, пропонуючи пляшку доброго коньяку за одне його голосування.

Це – просто приклад, який демонструє, що кожен має бути готовий долучитися до цього розслідування.

Інтерв'ю взяв Сергій Сидоренко,

редактор "Європейської правди"

ЧИТАЙ ТАКОЖ
ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Європейська правда, Страсбург

РФ до осені чекають: стала відомою схема зняття санкцій з Росії в ПАРЄ

"Європейська правда" з’ясувала схему, за якою санкції з росіян можуть бути зняті вже у першій половині поточного року. Та одразу зазначимо: ці події не дають приводу для песимізму. Попри фінансовий шантаж з боку РФ, ми маємо всі підстави розраховувати на перемогу і в цій битві...

Сергій Сидоренко, Європейська правда, Страсбург

Ягланд без маски: генсек Ради Європи почав відкриту кампанію за "прощення" Росії

Навряд чи можна сказати, що нинішній генсек Ради Європи і до цього мав аж надто велику довіру в Києві. Але той рівень цинізму та маніпуляцій, який він висловив увечері 22 січня з трибуни Палацу Європи, провів риску, розділивши відносини з ним на "до" і "після"...Георг Захманн, Bruegel

Час спливає: останній шанс для України зупинити Nord Stream-2

Без швидких та рішучих дій Nord Stream-2 з його катастрофічними наслідками для України майже неможливо подолати. Якщо Україна не зможе запропонувати надійну, економічно обґрунтовану альтернативу – це буде лише її вина.

Дмитро Шемелін, "Астерс"

Бій з тінню: чому ЄС програє у протистоянні з офшорами

Ініціатива ЄС по боротьбі з ухиленням від податків через офшорні юрисдикції отримала серйозний удар. У разі, якщо скорочення списку буде схвалено офіційно, ефективність цієї ініціативи опиниться під питанням.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter