Українці в ПАРЄ наполягають на відставці Аграмунта і фінансовому розслідуванні

Вівторок, 25 квітня 2017, 15:42
Версія для друку Коментарі

Представники України в ПАРЄ не вважають достатніми пояснення та вибачення президента асамблеї Педро Аграмунта і наполягають, що він має звільнити посаду.

Про це заявили у Страсбурзі, повідомляє  кореспондент "Європейської правди".

"Ми будемо наполягати на відставці до кінця, поки її не буде оголошено", - наголосив глава української делегації Володимир Ар’єв. Він додав, що розраховує почути в п’ятницю офіційне повідомлення про відставку Педро Аграмунта.

"Ми також незадоволені, що він не деталізував фінансування.

Це має стати предметом розслідування в межах антикорупційного механізму в ПАРЄ", - додав він. Як повідомляла Європейська правда, в понеділок в ПАРЄ вже схвалили механізм розслідування корупційних звинувачень до Аграмунта.

"Наша делегація буде наполягати на цьому, але де-факто його відставка – це факт, який вже відбувся, в п’ятницю він про неї оголосить", - повідомив Олексій Гончаренко.

Перший віце-спікер Ірина Геращенко заявила, що вважає необхідним відкликати також доповідача з українського питання Хорді Шуклу, який відвідував Сирію разом з Аграмунтом.

"ПАРЄ має зробити офіційну заяву щодо необхідності негайного відкликання пана Шукли з доповідача по Украіні. Він перекреслив принципи нейтральності і незаангажованості, коли відвідав Сирію разом з росіянами, які є в санкційних списках за голосуваннями введенню військ в Украіну і за анексію Криму. Він не є об'єктивним і незаангажованим і зганьбив себе цієі поїздкою на російському військовому літаку", - заявила вона.

Як повідомляла "Європейська правда", у понеділок, 24 квітня, у ПАРЄ офіційно вимагали відставки Аграмунта через його поїздку до Сирії з росіянами.

Після відкритого конфлікту, під час якого робота асамблеї була заблокована, Аграмунт тимчасово відмовився від головування в ПАРЄ.

Представники української делегації заявили, що планують змусити Аграмунта "добровільно" подати у відставку.

25 квітня під час надзвичайних слухань президент ПАРЄ Педро Аграмунт заявив, що припускає зміну свого статусу в ПАРЄ.

Нагадаємо, наприкінці березня до Сирії прибула делегація депутатів ПАРЄ та Держдуми Росії на чолі з головою Парламентської асамблеї Ради Європи Педро Аграмунтом, попри те, що Аграмунт не був уповноважений асамблеєю чи її органами на здійснення такого візиту.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Центр "Нова Європа"

Достукатися до ЄС: навіщо Україні дискусія про майбутнє Європи

Лідери ЄС розпочали дебати щодо майбутнього Євросоюзу, його цілей, очікувань та потреб. Якщо Україна хоче, аби її інтереси також бралися до уваги у розбудові європейського дому, то потрібно передусім заявити про них. Тому Київ просто зобов’язаний порушити монополію країн-членів ЄС говорити про майбутнє Європи.

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Курт Волкер: "Джавеліни" будуть частиною допомоги, але йдеться про значно більше

Спецпредставник США з питань України: "Буде помилкою сприймати цю історію як суперечку між Заходом та Порошенком. Це не так. Самій Україні потрібне це законодавство!.. Нове антикорупційне законодавство має бути максимально жорстким..."


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter