Янукович помилився з мовою і чекатиме 2018 року для скасування санкцій ЄС

Четвер, 23 жовтня 2014, 18:03
оновлено
Версія для друку Коментарі

Колишній президент України Віктор Янукович та його соратники, що намагаються скасувати санкції проти них в судовому порядку, можуть перемогти в Суді ЄС, але не мають підстав очікувати на вердикт у своїй справі ближчим часом.

Про це повідомив у коментарі "Європейській правді" один із суддів Суду ЄС (розташований в Люксембурзі), який попросив не називати його ім’я.

"Тривалість процедури в Суді із загальних справ, де зараз перебувають ці позови – в середньому 24-28 місяців. Додайте цей період до часу подання позову – і ви отримаєте час, коли можна очікувати на рішення", - заявив він.

Однак, за словами судді, це рішення не буде остаточним.

"У сторін в справі щодо санкцій проти українських посадовців є можливість апеляції до Суду справедливості (вища палата Суду ЄС). Тривалість цієї процедури - 20 місяців. Але, за нашою статистикою, імовірність того, що апеляція буде задоволена – приблизно 2%", - додав він.

Враховуючи, що позови від українських посадовців були зареєстровані в Суді ЄС в травні 2014 року, остаточне рішення щодо них очікується лише у 2018 рокі.

За словами джерела, представники колишньої української влади могли дещо пришвидшити процедуру, але зробили не найкращий вибір щодо мови позову. Всі документи від Януковича та більшості його соратників подані англійською мовою, а також німецькою (від Олексія та Миколи Азарових) та чеською (від Сергія Арбузова).

"Але робочою мовою суду є французька, тому всі процедури в суді проходять французькою і всі іншомовні документи – навіть англомовні - потребують перекладу. Якби була обрана французька мова, процедура була би дещо швидшою", - зазначив суддя.

Єдиним позивачем з числа колишніх посадовців, який обрав французьку для позову, став Андрій Портнов.

Наразі в суді зареєстровані позови Віктора Януковича, його синів Олександра і Віктора Януковича; Миколи Азарова та його сина Олексія Азарова, Віктора Пшонки, братів Сергія та Андрія Клюєва; Сергія Арбузова, Олександра Клименка, Едуарда Ставицького, Сергія Курченка та Андрія Портнова, повідомили "Європейській правді" в Суді ЄС.

Співрозмовник водночас не виключив перемоги колишніх українських посадовців.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Європейська правда

Мільярд в обмін на е-декларації: ЄС прибере ліс-кругляк з умов фінансової допомоги Україні

Для отримання грошей Київ має показати успіх реформ. Європейці погодилися не включати до умов свою вимогу про скасування мораторію на експорт лісу-кругляка. Цю суперечку Київ та Брюссель домовилися вирішувати в іншому форматі...

Катерина Зарембо, Елізабете Візгунова, Центр "Нова Європа"

Партнерство навколо схожих проблем: аудит відносин України та Латвії

Латвія сприйняла російську агресію проти України як загрозу для свого існування. Невипадково наратив про "Україну, яка веде війну за ЄС", практично табуйований у деяких європейських столицях, має популярність серед лідерів громадської думки Латвії.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter