ЄС: Росія несе пряму відповідальність за вирішення кризи на Донбасі

Вівторок, 14 лютого 2017, 18:11
Версія для друку Коментарі

Росія несе пряму відповідальність за вирішення кризи на сході України.

Про це на слуханнях у Європарламенті заявив представник головування Мальти в Раді ЄС Іан Борг.

"Через два роки ми бачимо те, що Мінські угоди досі не виконуються повною мірою. Ми спостерігаємо велику кількість порушень режиму припинення вогню, використання важкого озброєння, в тому числі артилерії і танків, обмеження діяльності моніторингової місії ОБСЄ" - заявив він.

 "Росія несе пряму відповідальність за вирішення кризи. Ми будемо продовжувати закликати Росію використати свій відчутний вплив на сепаратистів, яких вона підтримує, щоб привести їх до виконання Мінських угод" - наголосив представник головування Мальти.

За словами Борга, ЄС і далі глибоко стурбований через "присутність російського військового обладнання і персоналу в утримуваних сепаратистами на Донбасі".

Він нагадав, що 3 лютого високий представник ЄС Федеріка Могеріні провела телефонну розмову з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим, в якій наголосила на необхідності забезпечити повне припинення вогню, щоб відкрити шлях до виконання інших положень Мінських угод.

Україна також була ключовим питанням в розмовах Могеріні з представниками нової адміністрації США, зазначив Борг. За його словами, очільниця європейської дипломатії використала цю можливість, щоб донести до Вашингтона єдину європейську позицію щодо санкцій.

"Ми бачимо санкції не як ціль, а як інструмент. Коли Мінські угоди будуть виконані, відповідні санкції знімуть" - сказав він, додавши, що це також означає, що поки угоди не виконані, санкції лишаються.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Європейська правда

Посол Євросоюзу: Ми не говоримо з Україною ані про батіг, ані про пряник

Хюг Мінгареллі: "Всі мешканці Донбасу повинні сприйматися як громадяни України. Мають бути потужні економічні зв’язки по обидва боки контактної лінії... Чи буде користь для українців, якщо ми почнемо говорити про митний союз, не маючи передумов для цього?"

Віра Аксьонова, Діана Зубко, для Європейської правди

Чотири роки після Євромайдану: як змінилося бачення ЄС українськими аналітиками

За чотири роки після саміту у Вільнюсі вже ніхто не ставить запитання про геополітичний вибір України. Через поступове прийняття "євроінтеграційних законів" відбувається зближення України із ЄС. Віддзеркалюють це й аналітичні центри. Але чи достатньо критична їхня позиція?


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter