ЄС: Росія несе пряму відповідальність за вирішення кризи на Донбасі

Вівторок, 14 лютого 2017, 18:11
Версія для друку Коментарі

Росія несе пряму відповідальність за вирішення кризи на сході України.

Про це на слуханнях у Європарламенті заявив представник головування Мальти в Раді ЄС Іан Борг.

"Через два роки ми бачимо те, що Мінські угоди досі не виконуються повною мірою. Ми спостерігаємо велику кількість порушень режиму припинення вогню, використання важкого озброєння, в тому числі артилерії і танків, обмеження діяльності моніторингової місії ОБСЄ" - заявив він.

 "Росія несе пряму відповідальність за вирішення кризи. Ми будемо продовжувати закликати Росію використати свій відчутний вплив на сепаратистів, яких вона підтримує, щоб привести їх до виконання Мінських угод" - наголосив представник головування Мальти.

За словами Борга, ЄС і далі глибоко стурбований через "присутність російського військового обладнання і персоналу в утримуваних сепаратистами на Донбасі".

Він нагадав, що 3 лютого високий представник ЄС Федеріка Могеріні провела телефонну розмову з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим, в якій наголосила на необхідності забезпечити повне припинення вогню, щоб відкрити шлях до виконання інших положень Мінських угод.

Україна також була ключовим питанням в розмовах Могеріні з представниками нової адміністрації США, зазначив Борг. За його словами, очільниця європейської дипломатії використала цю можливість, щоб донести до Вашингтона єдину європейську позицію щодо санкцій.

"Ми бачимо санкції не як ціль, а як інструмент. Коли Мінські угоди будуть виконані, відповідні санкції знімуть" - сказав він, додавши, що це також означає, що поки угоди не виконані, санкції лишаються.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Європейська правда, Мюнхен

Україна в довгій шухляді: в Мюнхені визначили нові пріоритети світової безпеки

Цього року Україну в Мюнхені чекав нехай не бойкот, але байдужість. Вперше Петру Порошенко довелося виступати у майже порожньому залі. Українське питання зникло також із виступів іноземних політиків. Натомість добрих новин можна відзначити дві...

Петро Порошенко

Росія розпочинає Світову гібридну війну: промова Порошенка в Мюнхені

"Русскій мір" перетворює усе, до чого торкається, у руїни та занепад. Погляньте на Абхазію, Південну Осетію, Придністров’я, окуповані Донбас та Крим. Схоже на те, що відповідно до доктрини "русского міра" вся Європа повинна виглядати так як Калінінград чи окупований Донецьк, а не навпаки.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter