Теракт у Лондоні: нападника пустили у Британію попри застереження італійських спецслужб

Середа, 07 червня 2017, 08:24
Версія для друку Коментарі

Одному з виконавців теракту на Лондонському мосту дозволили в'їзд до Британії, попри те, що британські спецслужби були попереджені, що підозрюваний перебував у міжнародному списку осіб для спостереження.

Про це повідомляє The Telegraph.

Юсеф Загба, один із виконавців теракту у Лондоні, перебував у міжнародному списку для спостереження за підозрюваними іноземними бойовиками після того, як італійські поліцейські зловили його під час спроби потрапити до Сирії в минулому році.

Італійці стверджують, що розвідки МІ6 та МІ5 були поінформовані про те, що Загба під час затримання в аеропорту Болоньї заявив поліції, що "збирається бути терористом".

Проте після цього 22-річний громадянин Італії все ще міг потрапити до Британії, де він згодом приєднався до 27-річного Хурама Батта та 30-річного Рашида Редуейна.

Нагадаємо, раніше британська поліція назвала імена трьох нападників. Це - 22-річний Юсеф Загба, італійський громадянин марокканського походження. 

Другий терорист - 27-річний Хурам Батт, який народився в Пакистані та виріс у Великій Британії, він був відомий поліції та перебував у полі зору з 2015 року. 

Третій нападник - 30-річний Рашид Редуейн, мароккансько-лівійського походження, не був відомий поліції чи розвідці MI5.

Нагадаємо, у ніч на неділю, 4 червня, терористи на білому фургоні врізались у пішоходів на Лондонському мосту, після чого напали на людей із ножами на ринку Боро.

Внаслідок дій терористів загинули 7 людей та ще 48 було госпіталізовано. Поліція на місці ліквідувала трьох нападників. 

Відповідальність за теракт взяло на себе терористичне угруповання "Ісламська держава".

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Юрій Панченко, Європейська правда

Посол України: у Чехії є серйозні побоювання щодо впливу РФ на внутрішню політику

Євген Перейбиніс: "Чеське законодавство забороняє брати участь у бойових діях у військових підрозділах інших держав. Втім, якщо йдеться про незаконні формування на території окупованої частини Донбасу, то тут чеські правоохоронці змушені застосовувати інші статті".

Артьом Георганов, для Європейської правди

Розширення Євросоюзу і санкції проти РФ: що принесе головування Болгарії в ЄС

Головування Болгарії в ЄС вже спричинило чимало припущень, що Софія скористається можливостями для пом'якшення санкцій проти РФ. Чи так це насправді? І які ініціативи насправді буде просувати країна, яка вважається найбіднішим членом ЄС?


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter