ЄС про події в Єрусалимі: є реальна загроза подальшою ескалації

Неділя, 23 липня 2017, 10:53
Версія для друку Коментарі

Останні події в Старому місті Єрусалиму і навколо нього, а також на Західному березі річки Йордан реально загрожують подальшою ескалацією.

Про це йдеться у заяві Європейської служби зовнішніх дій.

У заяві нагадується про інцидент, коли минулої п'ятниці три палестинця були вбиті в зіткненні з ізраїльськими силами безпеки. В ЄС вважають, що ця подія має бути повністю розслідувана.

"В даний час життєво важливо, щоб всі політичні, релігійні та громадські лідери діяли відповідально, відновлювали спокій і уникали будь-яких кроків або риторики, які могли б ще більше посилити напруженість. Продовження співпраці між Ізраїлем і Палестинською адміністрацією має вирішальне значення для запобігання подальшого насильства і загибелі людей ", - йдеться у заяві.

Євросоюз закликає Ізраїль і Йорданію "працювати разом над тим, щоб знайти рішення, що забезпечують безпеку для всіх, повагу святості релігійного місця і підтримання статус-кво".

Наголошується "особлива роль Хашимітського королівства", як це визнано в його мирному договорі з Ізраїлем.

Відносини ізраїльтян та палестинців знову загострилися після того, як минулого тижня на Храмовій горі в Єрусалимі сталася стрілянина.

Ізраїль посилив заходи безпеки навколо святині. Молитися у п'ятницю на Храмовій горі заборонили. На підступах до неї вирішили встановити металошукачі. Це неабияк обурило мусульман і стало приводом до протестів та зіткнень.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Ганна Шелест, для Європейської правди

Три кола санкцій: наскільки потужним стане британське покарання РФ

Не менше, аніж сам злочин, який було визнано нападом на суверенітет Британії, офіційний Лондон вразила подальша зухвалість РФ. Як вже заявив міністр закордонних справ Королівства Борис Джонсон, складається враження, що росіяни одночасно відмежовуються від замаху і пишаються ним.

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Помста до Венеції доведе: Порошенко та ВР створюють нову проблему у відносинах з Європою

Києву достатньо просто затягнути час: наступний пленарний тиждень буде останнім перед тим, як спливе термін декларування. Це створить для України і особисто для Порошенка низку проблем у відносинах з Євросоюзом та США. Хоча у Києва є аргумент на свою користь...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter