Єлизавета II не зречеться престолу на користь принца Чарльза - ЗМІ

Понеділок, 21 серпня 2017, 11:14
Версія для друку Коментарі

Королева Великої Британії Єлизавета II не збирається відрікатися від престолу на користь сина - принца Чарльза.

Про це повідомляє The Sunday Times із посиланням на джерела, близькі до монаршої сім'ї.

За словами співрозмовників, 91-річна королева вважає, що "понад усе борг і потреби народу, і вона повинна виконувати обов'язок перед нацією до кінця".

Єлизавета II перебуває на троні вже 65 років - довше за всіх живих монархів у світі, проте в Букінгемському палаці стверджують, що вона не збирається в найближчому майбутньому вводити в дію Акт про регентство.

"Як повідомили Sunday Times три різних високопоставлених джерела, ні Букінгемський палац, ні Кларенс-хаус (офіційна резиденція принца Чарльза) не мають планів щодо регентства", - пише газета.

Відповідно до Акту про регентство від 1937 року, монарх може передати владу своєму наступникові "в разі своєї непрацездатності через хворобу і для виконання певних королівських функцій від імені монарха".

Непрацездатність повинна бути письмово підтверджена трьома або більше довіреними особами королеви, головою Палати лордів, спікером Палати громад і главою державних архівів.

Раніше британські таблоїди повідомили, що королева Великої Британії планує відректися від престолу у віці 95 років.

Останній раз регентство в Британії було в період з 1811 по 1820 роки, коли внаслідок душевної хвороби король Георг III не зміг керувати країною і влада перейшла до його старшого сина Георга, який згодом став королем Георгом IV.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Європейська правда

МЗС Британії: Діючий візовий режим для українців незадовільний, я отримав чіткий і голосний сигнал

Британський міністр у справах Європи та Америки Алан Дункан: "Мій сигнал буде таким: йдіть далі, не зменшуйте швидкість!.. Британія не має права розпочинати торговельні переговори з Україною, доки є членом ЄС. Але нічого не заважає нам почати неформальний діалог..."

Павло Пущенко, Чернігів

"Сортування сміття? Ні, не чули". Хто гальмує реформу утилізації відходів

З 1 січня 2018 року Україна повинна сортувати все сміття за видами матеріалів, а також розділяти його на придатне для повторного використання, для захоронення та на небезпечне. Торік лише близько 6% сміття в Україні було утилізовано: спалено чи відправлено на переробку...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter