Єлизавета II не зречеться престолу на користь принца Чарльза - ЗМІ

Понеділок, 21 серпня 2017, 11:14
Версія для друку Коментарі

Королева Великої Британії Єлизавета II не збирається відрікатися від престолу на користь сина - принца Чарльза.

Про це повідомляє The Sunday Times із посиланням на джерела, близькі до монаршої сім'ї.

За словами співрозмовників, 91-річна королева вважає, що "понад усе борг і потреби народу, і вона повинна виконувати обов'язок перед нацією до кінця".

Єлизавета II перебуває на троні вже 65 років - довше за всіх живих монархів у світі, проте в Букінгемському палаці стверджують, що вона не збирається в найближчому майбутньому вводити в дію Акт про регентство.

"Як повідомили Sunday Times три різних високопоставлених джерела, ні Букінгемський палац, ні Кларенс-хаус (офіційна резиденція принца Чарльза) не мають планів щодо регентства", - пише газета.

Відповідно до Акту про регентство від 1937 року, монарх може передати владу своєму наступникові "в разі своєї непрацездатності через хворобу і для виконання певних королівських функцій від імені монарха".

Непрацездатність повинна бути письмово підтверджена трьома або більше довіреними особами королеви, головою Палати лордів, спікером Палати громад і главою державних архівів.

Раніше британські таблоїди повідомили, що королева Великої Британії планує відректися від престолу у віці 95 років.

Останній раз регентство в Британії було в період з 1811 по 1820 роки, коли внаслідок душевної хвороби король Георг III не зміг керувати країною і влада перейшла до його старшого сина Георга, який згодом став королем Георгом IV.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Дмитро Шемелін, "Астерс"

Перемога Сергія Клюєва в Суді ЄС: чому санкції скасовані та що це змінить для інших екс-посадовців

Суд детально розглянув усі аргументи Клюєва щодо принципової незаконності санкцій – і відхилив їх один за одним... Це рішення навряд чи підриває європейський санкційний режим як такий або створює якісь потужні підстави для масового скасування санкцій...

Юрій Панченко, Європейська правда

Асоціація наполовину: звіт про відставання та успіхи євроінтеграції України

Рівень виконання Україною Угоди про асоціацію з ЄС залишається вкрай низьким. Зокрема, за даними уряду, минулого року вдалося виконати лише 41% запланованої роботи. Такі низькі результати дають скептикам чудовий аргумент, що євроінтеграція насправді не потрібна Україні...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter